Jaką pojemność powinna mieć lodówka?

Wysoka klasa energetyczna, system NoFrost, design, cena. Właśnie na te rzeczy zwracamy uwagę w pierwszej kolejności wybierając lodówkę. Przed dokonaniem wyboru trzeba jednak zacząć od rzeczy podstawowej, czyli ustaleniu jaka pojemność oraz co za tym idzie wielkość chłodziarki i zamrażarki jest nam potrzebna

Lodówki - wybierz na Ceneo


W dużym uproszczeniu przyjmuje się, że jedna osoba potrzebuje chłodziarki o pojemności ok. 120 litrów. Dla każdego kolejnego domownika należy doliczyć dodatkowe 30 litrów. Oznacza to, że dla pary wystarczy urządzenie o pojemności ok. 150 litrów, natomiast czteroosobowa rodzina będzie już potrzebowała chłodziarki o wielkości 210 litrów. Określenie wielkości zamrażalnika to już jednak sprawa indywidualna. Niektóre osoby potrzebują tylko kilkunastu litrów pojemności na podstawowe rzeczy (np. lody, gotowe dania mrożone), natomiast inni muszą mieć dużo większą zamrażarkę (na owoce, mięsa, warzywa itp.).Podane wyliczenia są tylko ogólnymi założeniami, które mają pomóc w wyborze odpowiedniej chłodziarko-zamrażarki. Oprócz „suchej matematyki” trzeba mieć na uwadze 3 inne rzeczy:

  • nasz styl życia – jakie produkty kupujemy, jak często mamy dostęp do świeżych warzyw i owoców, czy lubimy robić jedzenie „na kilka dni” itd.
  • nasze miejsce zamieszkania – czyli jak daleko mamy do sklepu i jak często robimy zakupy, które przechowujemy w lodówce (im rzadziej, tym przyda się większa lodówka)
  • miejsce w kuchni – jeśli mamy niewielką kuchnię, to nawet przy pomocy kreatywnego architekta będzie ciężko zmieścić w niej bardzo dużą lodówkę i będziemy zmuszeni wybrać coś mniejszego

Ekspresy do kawy_kreacje_świąteczne - sprawdź na Ceneo.pl


Podsumowując: wybór odpowiedniej lodówki jest sprawą bardzo indywidualną, ponieważ każdy z nas jest inny i ma całkiem inne przyzwyczajenia dotyczące przechowywania żywności. Żeby jednak nie zostawiać Was z „mętlikiem w głowie” wklejamy poniżej kilka rekomendowanych modeli lodówek:

Lodówka do zabudowy wys. 177cm (dla 3 osób) KERNAU KBR 17133 S NF

Lodówka do zabudowy wys. 177cm (dla 3 osób) SAMSUNG BRB260010WW

Lodówka do zabudowy wys. 193cm (dla 4 osób) BEKO BCNA306E2S

Lodówka wolnostojąca wys. 185cm SAMSUNG RB33J3205SA

Lodówka wolnostojąca wys. 201cm SAMSUNG RB37K63612C


Urządzenia do pielęgnacji_kreacje_świąteczne - porównaj na Ceneo.pl


Temat chłodnictwa będzie jeszcze poruszany przez nas w kolejnych wpisach, więc bacznie obserwujcie naszego bloga oraz profile w mediach społecznościowych. Jeśli macie jakiekolwiek pytania możecie również śmiało pisać na naszego maila lub przez Messengera.

kuchnia-agd.pl


Nasz profil Facebook: KLIKNIJ TUTAJ

Nasz profil Pinterest: KLIKNIJ TUTAJ

Obraz główny  difisher z Pixabay


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.