Lodówka 70cm - jaką wybrać?

Lodówka 70cm – jaką warto kupić?

Lodówki o szerokości 70cm nie są już rynkową nowością. Wielu producentów AGD ma w swojej ofercie właśnie takie produkty i nic nie wskazuje na to, aby te urządzenia miały zniknąć ze sprzedaży. Wręcz przeciwnie – cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem klientów, a producenci proponują coraz więcej modeli. Jaką lodówkę o szerokości 70cm warto kupić?

Lodówka do zabudowy z kostkarką

Wymiary i pojemność

Lodówka o szerokości 70cm jest najlepszym kompromisem między tradycyjną 60-tką, a dużą lodówką 90cm SideBySide. Dla wielu osób lodówka 60cm ma zbyt małą pojemność, natomiast SideBySide zabiera zbyt dużo miejsca i nie zmieści się w wielu kuchniach.
Lodówka 70cm zabiera tylko 10cm więcej miejsca niż urządzenie o standardowej szerokości, ale jego pojemność jest znacznie większa. Chłodziarka jest aż o ok. 40% bardziej pakowna, a zamrażarka o ok. 35% w porównaniu z klasyczną 60-tką o wysokości 186cm.
Dla jak licznej rodziny jest lodówka 70cm? Pojemność chłodziarki ponad 300 litrów teoretycznie powinna starczyć nawet dla 7-8 osób! Oczywiście jest to orientacyjne wyliczenie, ponieważ realne zapotrzebowanie na pojemność lodówki zależy od nawyków żywieniowych i zakupowych domowników. Niemniej jednak pojemność chłodziarki w odniesieniu do liczby użytkowników robi wrażenie.


W tym miejscu polecamy zajrzeć również do naszego innego artykułu:
Jaką pojemność powinna mieć lodówka?


Przewagą lodówek o szerokości 70cm jest nie tylko duża pojemność, ale również szersze półki i szuflady. Jest to niewątpliwą zaletą jeśli zdarza nam się przechowywać żywność w szerokich opakowaniach lub na półmiskach. Jest to szczególnie przydatne np. w czasie świąt i uroczystości, kiedy potrzebujemy przechować rybę, duże porcje mięsa itp.

Najważniejsze funkcje

Zdecydowana większość lodówek o szerokości 70cm jest wyposażona w najnowsze i jednocześnie najbardziej pożądane rozwiązania techniczne. System NoFrost (brak gromadzenia się szronu i konieczności tradycyjnego rozmrażania lodówki), sterowanie elektroniczne, uszczelka antybakteryjna czy oświetlenie LED to wręcz obowiązkowe wyposażenie nowoczesnych lodówek.

Wiele lodówek 70cm ma również funkcjonalność, która w powszechnej opinii jest zarezerwowana tylko dla dużych lodówek SideBySide. Chodzi oczywiście o kostkarkę do lodu. Zazwyczaj w lodówkach 70cm stosuje się najprostszy rodzaj kostkarki (tzw. kostkarka twistowa). Nie są one co prawda tak wygodne jak automatyczne icemaker’y, jednak są bardziej higieniczne, ponieważ są w całości schowane za drzwiami zamrażarki (lepsze zabezpieczenie przed drobnoustrojami).

Polecane modele

Poniżej prezentujemy Wam 5 lodówek 70cm godnych polecenia. Każda z nich posiada jakąś szczególną funkcjonalność, na którą warto zwrócić uwagę.


KERNAU KFRC 19172.1 NF EI B

Lodówka polskiej firmy cechuje się przede wszystkim bardzo atrakcyjną ceną. Oprócz tego KERNAU KFRC 19172.1 NF EI B posiada twistową kostkarkę do lodu. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że fronty urządzenia wykonano w czarnym macie (stal malowana), które pasują do wielu wnętrz o różnym stylu (nowoczesne, klasyczne, loftowe).

Wymiary: 1920 x 700 x 712

NoFrost: w chłodziarce i zamrażarce

Pojemność chłodziarki: 344l

Pojemność zamrażarki: 137l

Klasa energetyczna: E

Głośność: 41dB

Kolor: czarny malowany

Gwarancja: do 5 lat

Cena: ok. 3200 zł


TEKA RBF 78720 GBK

Lodówka niemieckiej firmy to nie tylko funkcjonalność, ale również design. Fronty urządzenia zostały bowiem wykonane z czarnego szkła. Lodówka TEKA RBF 78720 GBK została wyposażona w kostkarkę twistową.

Lodówka 70cm TEKA RBF 78720 GBK

Wymiary: 1920 x 700 x 721

NoFrost: w chłodziarce i zamrażarce

Pojemność chłodziarki: 333l

Pojemność zamrażarki: 128l

Klasa energetyczna: E

Głośność: 41dB

Kolor: czarne szkło

Gwarancja: do 5 lat

Cena: ok. 4500 zł


SIEMENS KG 49NAXDP

Urządzenie niemieckiego koncernu ma kolor eleganckiego ciemnego inoxu. Powłoka antyfinger na frontach zapobiega powstawaniu odcisków palców. Dzięki specjalnej konstrukcji zawiasów lodówkę SIEMENS KG 49NAXDP można postawić niemal bezpośrednio przy ścianie lub między szafkami-wystarczy jej zaledwie 10mm luzu (wnęka o szerokości 710mm).

Lodówka 70cm SIEMENS KG 49NAXDP

Wymiary: 2030 x 700 x 670

NoFrost: w zamrażarce

Pojemność chłodziarki: 340l

Pojemność zamrażarki: 105l

Klasa energetyczna: D

Głośność: 38dB

Kolor: ciemny inox

Gwarancja: 2 lata

Cena: ok. 4300 zł


GRUNDIG GKN27960FHXRN

Urządzenie niemieckiego brandu to prawdziwy lider pojemności wśród lodówek o szerokości 70cm. Chłodziarko-zamrażarka GRUNDIG GKN27960FHXRN wyróżnia się także ciekawym wzornictwem – uchwyt i przyciski sterowania mają nawiązywać do tradycji marki, czyli domowych urządzeń audio.

Lodówka 70cm GRUNDIG GKN27960FHXRN

Wymiary: 1920 x 700 x 745

NoFrost: w chłodziarce i zamrażarce

Pojemność chłodziarki: 356l

Pojemność zamrażarki: 158l

Klasa energetyczna: D

Głośność: 38dB

Kolor: ciemny inox

Gwarancja: do 5 lat

Cena: ok. 4300 zł


BOSCH KGN 49LBEA

Lodówka BOSCH KGN 49LBEA o szerokości 70cm to jedna z najchętniej wybieranych chłodziarko-zamrażarek. Wyrobiona pozycja marki, czarny szklany front i przemyślana konstrukcja zawiasów (podobnie jak w Siemensie) zdobyły szczególne uznanie w oczach klientów.

Wymiary: 2030 x 700 x 670

NoFrost: w zamrażarce

Pojemność chłodziarki: 330l

Pojemność zamrażarki: 105l

Klasa energetyczna: E

Głośność: 40dB

Kolor: czarne szkło

Gwarancja: 2 lata

Cena: ok. 3900 zł


Podsumowanie

Jeśli pozwala na to miejsce w kuchni to zdecydowanie warto pomyśleć o zakupie lodówki o szerokości 70cm. Zyskamy dzięki temu dużą pojemność i funkcjonalność. Do naszego zestawienia wybraliśmy tylko takie urządzenia, których jakość mamy sprawdzoną z autopsji.

Szczególnie polecamy lodówki 70cm KERNAU KFRC 19172.1 NF EI B, TEKA RBF 78720 GBK oraz GRUNDIG GKN27960FHXRN. Producenci tych urządzeń umożliwiają uzyskanie bezpłatnej, 5-letniej gwarancji na swoje produkty. Po zakupie wystarczy zarejestrować się na stronach www marek KERNAU, TEKA i GRUNDIG.

Nasz profil Facebook: KLIKNIJ TUTAJ

Wpisy na blogu o podobnej tematyce: 

Lodówka do zabudowy z kostkarką? Żaden problem!

Wysoka lodówka do zabudowy. Najlepsze rozwiązania i najpopularniejsze modele.

Wysoka lodówka do zabudowy SAMSUNG 193cm

Jaką pojemność powinna mieć lodówka?

KERNAU – co to za firma?

AGD do zabudowy TEKA. Co to za firma? Gdzie kupić? Opinie, promocje, serwis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.