ranking płyt indukcyjnych najlepsze płyty indukcyjne

Najlepsza płyta indukcyjna – ranking TOP 5

Płyty indukcyjne w ciągu ostatnich kilkunastu lat stały się najpopularniejszymi płytami grzewczymi w polskich domach. Łatwość utrzymania czystości, szybkie nagrzewanie i bezpieczeństwo użytkowania to główne cechy płyt indukcyjnych. Z naszego rankingu dowiecie się jaką płytę indukcyjną wybrać.Jak wybrać najlepszą płytę indukcyjną?

Na polskim rynku jest cała masa różnych płyt indukcyjnych. Jak spośród setek różnych modeli wybrać najlepszy model? Poniżej zamieszczamy listę cech, które naszym zdaniem musi posiadać każda dobra płyta indukcyjna:

  • osobne sterowanie dla każdego pola (dzięki temu obsługa płyty jest bardzo intuicyjna)
  • sterowanie za pomocą sliderów (na dotykowym „suwaku” znacznie szybciej i łatwiej wybierzemy odpowiednią moc grzania niż w przypadku klasycznego sterowania przyciskami „plus” i „minus”)
  • funkcja Booster (szybkie nagrzewanie)
  • timer (czyli możliwość zaprogramowania czasu gotowania, po którym dane pole grzewcze się wyłączy)
  • możliwość podłączenia pod 230V

Oprócz tego jest jeszcze kilka cech, które uważamy za „mile widziane”. Jeśli płyta indukcyjna będzie je miała, to korzystanie z niej będzie jeszcze bardziej komfortowe.

  • więcej poziomów mocy niż standardowe 9 (dzięki temu łatwiej dopasować odpowiednią moc grzania do potrawy, którą przygotowujemy)
  • programy automatyczne (czyli „gotowe” ustawienia płyty dedykowane np. do roztapiania czekolady, duszenia potraw lub utrzymania ich w cieple)
  • możliwość łączenia pól, dzięki której można wygodnie korzystać z prostokątnych grillów i brytfanek
  • szerokość większa niż standardowe 60cm (już dodatkowe 5cm czy 10cm robi różnicę – im szersza płyta tym wygodniej można na niej rozstawić kilka naczyń jednocześnie)

Zapraszamy również do przeczytania naszego artykułu Jak wybrać płytę indukcyjną? 8 cech dobrej indukcji. Bardziej szczegółowo opisujemy w nim ważne z naszego punktu widzenia cechy płyt indukcyjnych.


Nasze rekomendacje

Do naszego rankingu wybraliśmy tylko takie urządzenia, które posiadają wyżej wymienione cechy dobrej płyty indukcyjnej. Wszystkie rekomendowane indukcje w naszym rankingu mają szerokość 60-70cm (czyli najczęściej stosowane w polskich kuchniach). Cena żadnej z nich nie przekracza 2500zł. Oto lista polecanych przez nas płyt indukcyjnych:

FRANKE Maris FMA 654 I F BK

Producent: FRANKE
Szerokość: 65cm
Ilość pól: 4
Materiał: czarne szkło
Cena: ok. 2300 zł
Gwarancja: do 4 lub 5 lat w wybranych punktach

Płyta indukcyjna FRANKE Maris FMA 654 I F BK to jedna z najlepszych płyt indukcyjnych na rynku. Na uwagę zasługuje fakt, że płyta ma szerokość 65cm. Dodatkowe kilka centymetrów szklanej powierzchni ułatwia postawienie kilku garnków na płycie i jednocześnie nie zabiera drastycznie miejsca na blacie roboczym. Płyta ma aż 18 poziomów mocy, dzięki czemu dopasowanie odpowiedniej temperatury grzania jest niezwykle łatwe. Dwa pola po lewej stronie można połączyć w jedno szersze i wykorzystać je podczas gotowania w owalnych i prostokątnych naczyniach. Płyta indukcyjna FRANKE Maris FMA 654 I F BK ma również tzw. prostą krawędź, czyli możliwość zamontowania jej na równi w blacie kompaktowym, kamiennym, kwarcowym. Dzięki takiemu sposobowi montażu zyskujemy nie tylko elegancki wygląd płyty zlicowanej z blatem roboczym, ale również funkcjonalność: garnki z płyty można przesunąć bezpośrednio na blat, a dodatkowo pod szklaną powierzchnią nie gromadzą się okruchy i kurz.


ELECTROLUX EIV734

Producent: ELECTROLUX
Szerokość: 71cm
Ilość pól: 4
Materiał: czarne szkło
Cena: ok. 2200 zł
Gwarancja: do 4 lub 5 lat w wybranych punktach

Płyta indukcyjna ELECTROLUX EIV734 wyróżnia się przede wszystkim wygodną szerokością szklanej powierzchni (71cm). Pomimo zewnętrznego wymiaru większego niż standard „środek” płyty mieści się w szafce 60cm czyli np. nad piekarnikiem do zabudowy (oczywiście wycięcie w blacie musi być dopasowane do szerokości płyty grzewczej). Również rozmieszczenie pól grzewczych i sterowników jest niezwykle przemyślane. Wszystkie sterowniki są przesunięte maksymalnie w prawo, dzięki czemu na płycie można bezkolizyjnie postawić kilka garnków jednocześnie. Na uwagę zasługuje również największe pole grzewcze płyty indukcyjnej ELECTROLUX EIV734 – ma ono aż 24cm średnicy, co ułatwi smażenie i gotowanie w większych naczyniach, które będą podgrzewane równomiernie. Przednia krawędź szkła jest szlifowana, co oznacza, że płytę można zamontować w blacie w tradycyjny sposób (tafla szkła wystaje w górę ponad blat).


ELECTROLUX KIV634i

Producent: ELECTROLUX
Szerokość: 60cm
Ilość pól: 4
Materiał: czarne szkło
Cena: ok. 2100 zł
Gwarancja: do 4 lub 5 lat w wybranych punktach

Płyta indukcyjna ELECTROLUX KIV34i ma większość funkcjonalności właściwych dla produktów szwedzkiej marki. Możliwość łączenia pól, wygodne sterowanie za pomocą sliderów, praktyczne ułożenie pól i sterowników to główne cechy rozpoznawcze tej indukcji. Oprócz tego płyta indukcyjna ELECTROLUX KIV634i ma prostą krawędź, dzięki której można ją zamontować na równi z blatem („na lico”). Trzeba pamiętać, że taki sposób montażu jest możliwy tylko w blatach wodoodpornych, czyli kamiennych, kwarcowych itp.


TEKA IZC 64630 BK MST

Producent: TEKA
Szerokość: 60cm
Ilość pól: 4
Materiał: czarne szkło
Cena: ok. 2100 zł
Gwarancja: do 5 lat w wybranych punktach

Płyta indukcyjna TEKA IZC 64630 BK MST jest wyposażona w funkcję BRIDGE umożliwiającą połączenie dwóch pól i gotowanie w prostokątnych lub owalnych naczyniach. Bardzo ważną cechą tej indukcji są też czujniki temperatury, dzięki którym można korzystać z kilku funkcji automatycznych (m.in. smażenie w głębokim tłuszczu, utrzymanie w cieple, gotowanie na wolnym ogniu, roztapianie). Nie trzeba już samodzielnie ustawiać odpowiedniej mocy grzania – wystarczy uruchomić porządną funkcję dla danego pola, a płyta sama ustawi idealną temperaturę.

Warto również zaznaczyć, że indukcja TEKA IZC 64630 MST występuje nie tylko w klasycznej wersji z czarnego szkła, ale również w innych kolorach:


TEKA IZC 64010 BK MS

Producent: TEKA
Szerokość: 60cm
Ilość pól: 4
Materiał: czarne szkło
Cena: ok. 1500 zł
Gwarancja: do 5 lat w wybranych punktach

Płyta indukcyjna TEKA IZC 64010 BK MSS to bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze model. Prostota i wyłącznie podstawowe funkcje przekładają się wprost proporcjonalnie na cenę tej płyty, ponieważ kosztuje ona zaledwie ok. 1500zł. Jak na porządnie wykonane urządzenie od bardzo dobrego producenta relacja ceny do jakości jest odpowiednia. Płyta nie posiada takich funkcji jak łączenie pól lub programy automatyczne i dlatego też jest przeznaczona dla osób, które potrzebują maksymalnie prostego i podstawowego modelu.


Na rynku jest oczywiście dostępnych zdecydowanie więcej płyt indukcyjnych niż te ujęte w naszym rankingu. Nie zmienia to jednak faktu, że tylko nieliczne firmy (FRANKE, Electrolux, TEKA) oferują produkty, które uważamy za godne polecenia. W miarę zmian w ofercie producentów AGD będziemy modyfikować nasz ranking, abyście zawsze dzięki niemu mogli wybrać dla siebie jak najlepszą płytę indukcyjną. Jeśli jakaś z płyt indukcyjnych z naszego rankingu spodobała się Wam, to chętnie przygotujemy dla Was korzystną ofertę. Zapraszamy do kontaktu przez e-mail!

Maksymilian

kuchnia-agd.pl


Nasz profil Facebook: KLIKNIJ TUTAJ

Sprawdź również inne wpisy na naszym blogu: 

Płyta indukcyjna czy gazowa? Którą wybrać?

Najlepsza płyta gazowa do zabudowy- ranking TOP 5

Najlepszy okap podszafkowy do zabudowy – ranking TOP 5

AGD do zabudowy FRANKE

AGD do zabudowy TEKA. Co to za firma? Gdzie kupić? Opinie, promocje, serwis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.