Nauka zaczyna się w kuchni, czyli powrót do szkoły 2021!

Myśląc o szkolnej wyprawce dla dziecka w pierwszej kolejności przychodzą nam do głowy takie podstawowe rzeczy jak piórniki, tornistry, podręczniki szkolne, buty i ubrania. W dobie powszechnej nauki zdalnej nie bez znaczenia są również urządzenia elektroniczne takie jak komputery i drukarki, które ułatwiają naszym podopiecznym naukę oraz utrzymywanie kontaktu z rówieśnikami. Najlepsze narzędzia, książki i technologie będą jednak bezużyteczne, jeśli nie zadbamy o rzecz podstawową, czyli odpowiednie odżywianie naszego dziecka. Głodne dziecko (dorosły zresztą też) nie może się w pełni skupić na nauce. Co zatem zrobić, żeby dziecko codziennie czuło się dobrze oraz łatwo zdobywało jak najwięcej nowej wiedzy i umiejętności?

Przede wszystkim warto zacząć od zdrowego, pożywnego śniadania. Dla każdego z nas jest to najważniejszy posiłek, który ma nas „ożywić” i zapewnić energię na pierwszą część dnia. Naturalne płatki z mlekiem i bakaliami, omlet na słodko lub jajecznica będą idealnym daniem na „dzień dobry”. Co jednak zrobić jeśli mamy w domu małego „niejadka”, dla którego jedzenie jest prawdziwą „karą”? Może warto kupić zestaw śniadaniowy, w którym na naczyniach będą namalowane ulubione postaci z bajek naszego dziecka albo znani sportowcy? Na CENEO bez problemu znajdziemy naczynia z podobiznami świnki Peppy, Spidermana, postaci Disneya, a nawet Roberta Lewandowskiego! Takie gadżety z pewnością skłonią dziecko do pałaszowania całego śniadania.

Jeśli już uda nam się „przebrnąć” przez śniadanie, dziecko koniecznie musi dostać kolejny posiłek do szkoły. Ciężko tutaj zapewnić ciepłe jedzenie, więc warto postawić na coś energetycznego co łatwo i szybko można zjeść w trakcie przerwy między lekcjami. Klasyczna kanapka, owoce czy mleczna przekąska taka jak jogurt lub serek homogenizowany będą dobrym wyborem. Żeby jedzenie w plecaku się nie „rozwaliło” przyda się lunchbox. Tutaj znowu możemy liczyć na kreatywność producentów i zakupić taki pojemnik na jedzenie, który z pewnością wizualnie spodoba się naszemu maluchowi.

Oprócz jedzenia ważne jest również nawodnienie organizmu. Woda, naturalne soki lub kompoty z pewnością będą dla dziecka najlepsze. Jeśli nie kupujemy ich w gotowych butelkach/kartonikach, to warto zaopatrzyć dziecko w bidon lub termosik. Można go użyć nie tylko w dni nauki, ale również na wycieczkach szkolnych lub weekendowych, rodzinnych wyjazdach.

Efektywna nauka naszych dzieci nie zaczyna się w szkole. Ona zaczyna się już w naszych kuchniach przy śniadaniu. Pamiętajmy zatem o tym, aby zapewnić dziecku pełnowartościowe, naturalne, jak najmniej przetworzone posiłki rano oraz w szkole. Zaprocentuje to nie tylko lepszą nauką, ale przede wszystkim zapewni ogólny dobry stan zdrowia naszej pociechy.

Maksymilian

kuchnia-agd.pl


Nasz profil Facebook: KLIKNIJ TUTAJ

Sprawdź inne wpisy na naszym blogu: 

Płyta indukcyjna czy gazowa? Którą wybrać?

Najlepsza płyta gazowa do zabudowy- ranking TOP 5

Najlepszy okap podszafkowy do zabudowy – ranking TOP 5

AGD do zabudowy FRANKE

AGD do zabudowy TEKA. Co to za firma? Gdzie kupić? Opinie, promocje, serwis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.