Okap podszafkowy GLOBALO Senturo 60.3 Black – prezentacja.

Okap podszafkowy Senturo 60.3 Black od polskiego producenta GLOBALO to jedno z najlepszych urządzeń dla osób poszukujących wysokiej jakości w przyzwoitej cenie. Za ok. 1100zł otrzymujemy urządzenie solidnie wykonane, o wysokiej wydajności i stosunkowo niskim poziomie hałasu. Dlaczego warto lepiej przyjrzeć się temu okapowi planując zakupy? Już odpowiadamy!


Okap GLOBALO SENTURO możesz kupić u nas. Napisz wiadomość e-mail, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną, korzystną ofertę!


WYDAJNOŚĆ I GŁOŚNOŚĆ

Dzięki dużej wydajności okap podszafkowy GLOBALO Senturo 60.3 Black sprawdzi się zarówno w dużej kuchni otwartej na salon, jak i w małym aneksie w kawalerce.

Okap na pierwszym biegu osiąga wydajność 225m3/h i głośność zaledwie 48dB. Taka wydajność okapu na pierwszym biegu w zupełności wystarczy, żeby zapewnić odpowiednią wymianę powietrza w kuchni o wymiarze ok. 10m2.

Jeśli kuchnia jest większa lub otwarta na salon, to mamy do dyspozycji 2 wyższe biegi. Okap na najwyższym biegu osiąga wydajność aż 525m3/h przy poziomie głośności równym 66dB. Wysoka wydajność okapu GLOBALO Senturo 60.3 Black umożliwi odpowiednią cyrkulację powietrza w kuchni o powierzchni nawet 21 m2.

Okap może pracować w trybie wyciągu (podłączony do wentylacji) albo pochłaniacza (bez podłączenia do wentylacji, na filtry węglowe). Aby osiągnąć najlepsze wyniki wskazane jest, aby podłączyć okap do wentylacji za pomocą sztywnych rur PCV o średnicy 15cm. Przy podłączeniu należy wykonać możliwie jak najmniej zakrętów i unikać redukcji, ponieważ zmniejszają one wydajność okapu i zwiększają poziom głośności. Jeżeli w kuchni nie ma możliwości podłączenia okapu do wentylacji, to może on działać w trybie pochłaniacza. Wystarczy dokupić do okapu filtry węglowe, które samodzielnie, bez użycia narzędzi montuje się wewnątrz okapu.

DESIGN I OŚWIETLENIE

Widoczna część okapu GLOBALO Senturo 60.3 Black jest wykonana z czarnego, hartowanego szkła. Dzięki temu okap jest niezwykle elegancki i pasuje do różnych kuchni (nowoczesnych, klasycznych, loftowych, glamour). Czarne szkło jest ponadto bardzo łatwe w utrzymaniu czystości – do codziennej pielęgnacji wystarczy płyn do szyb i papierowy ręcznik. Nie trzeba go w żaden sposób natłuszczać lub impregnować, aby wyglądało dobrze przez długi czas.

Zabudowana w szafce obudowa turbiny okapu jest wykonana ze stali lakierowanej na czarno. Tworzy to spójną całość kolorystyczną z czarnym, hartowanym szkłem. Stal, z której wykonano elementy okapu, dzięki malowaniu otrzymuje dodatkowe właściwości antykorozyjne.

Oświetlenie okapu jest wykonane w formie eleganckiego paska o mocy 5W. Energooszczędne, neutralne światło umieszczone z przodu okapu doskonale doświetla przestrzeń nad płytą grzewczą. Ponadto oświetlenie okapu GLOBALO Senturo 60.3 Black dobrze współgra z modnym oświetleniem meblowym w formie pasków.

Dzięki wysokiej wydajności, cichej pracy i dobremu oświetleniu okap ma klasę energetyczną B.

STEROWANIE

Okapem GLOBALO Senturo 60.3 Black sterujemy za pomocą widocznych, praktycznych przycisków mechanicznych. Przyciski odstają kilka milimetrów w dół względem tafli szkła okapu i dzięki temu łatwo sterować urządzeniem. Nie trzeba się schylać i zaglądać pod spód okapu albo szukać przycisków po omacku – cały panel sterowania jest widoczny i zapewnia intuicyjną obsługę. Jeden z przycisków jest odpowiedzialny za uruchamianie oświetlenia, kolejny za wyłączenie urządzenia, a trzema następnymi wybieramy interesującą nas moc okapu.

WYMIARY I MONTAŻ

Wymiary zewnętrznej części okapu to niecałe 60cm x 29cm. Całkowita wysokość urządzenia (bez rury wentylacyjnej) to 35cm. Przemyślana konstrukcja mocowań okapu GLOBALO Senturo 60.3 Black pozwala na łatwe zamontowanie go w szafce o standardowym wymiarze 60cm. Przy odpowiedniej konstrukcji mebli można go bez problemu również zamontować w szerszej szafce. Więcej informacji na temat montażu, podłączenia oraz użytkowania okapu znajdziesz w Instrukcji Montażu i Użytkowania .

GLOBALO SENTURO 60.3 BLACK – w skrócie

  • okap podszafkowy do zabudowy w szafce o szerokości minimum 60cm
  • zewnętrzna część okapu wykonana z czarnego szkła hartowanego
  • wewnętrzna część okapu wykonana ze stali lakierowanej na czarno
  • łatwe sterowanie za pomocą przycisków mechanicznych
  • oświetlenie LED w formie paska o mocy 5W w kolorze neutralnym
  • wydajność od 224 do 562 m3/h
  • głośność od 48 do 66 dB
  • klasa energetyczna B

Wszystkie modele okapu GLOBALO SENTURO:


Nasz profil Facebook: KLIKNIJ TUTAJ

Nasz profil Instagram: KLIKNIJ TUTAJ

Sprawdź również inne wpisy na naszym blogu:

Najlepsza płyta indukcyjna – ranking TOP 5

Jak wybrać płytę indukcyjną? 8 cech dobrej indukcji.

Najlepszy okap podszafkowy do zabudowy – ranking TOP 5

Najlepsza płyta gazowa do zabudowy- ranking TOP 5

Najlepsza zmywarka do zabudowy 60cm – ranking TOP 5

Czy w kuchni musi być okap?

AGD do zabudowy FRANKE

Termosonda, czyli sposób na idealnie wypieczone mięso!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.