Piekarnik do zabudowy do 1500zł – jaki wybrać?

Jeśli planujecie zakup nowego piekarnika, to kwota 1500zł stanowi bardzo rozsądny budżet. W tej cenie oprócz standardowych funkcji i właściwości możemy już oczekiwać od piekarnika „czegoś więcej”.
W naszym artykule przedstawimy Wam kilka popularnych modeli piekarników w cenie do 1500zł.

Ekspresy do kawy_kreacje_świąteczne na Ceneo.pl


Co musi mieć każdy dobry piekarnik?

W naszym wpisie 5 najlepszych piekarników (jesień/zima 2019) przedstawiliśmy Wam cechy, które na dzień dzisiejszy powinien mieć każdy standardowy piekarnik. Dla przypomnienia są to:

  • Pojemność przynajmniej 65-70l – dzięki niej można wygodnie przygotować wysoką pieczeń lub włożyć na raz 2 niższe blachy
  • Prowadnice teleskopowe – umożliwiają bezpieczne wysunięcie gorącej blachy lub rusztu z piekarnika minimalizując ryzyko poparzenia
  • Oświetlenie wnętrza – lampa umieszczona wewnątrz piekarnika pozwala sprawdzać, czy z naszym daniem jest wszystko w porządku
  • „Chłodny front” – drzwi piekarnika składają się z trzech szyb, dzięki czemu nawet podczas pieczenia w wysokich temperaturach nie poparzymy się po dotknięciu frontu piekarnika
  • Timer – pozwala na ustawienie zakończenia czasu pieczenia
  • Termoobieg – podstawowy program, którego używa się chyba w każdym domu

Powyższe, standardowe wyposażenie zapewnia komfort korzystania z urządzenia. Dla wielu osób niewielka ilość funkcji również może być dużym atutem, ponieważ obsługa piekarnika jest łatwa. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych, podstawowych modeli:

Amica EB8562 INTEGRA SOFT

Amica ED37616B X-TYPE

Beko BIM 25301 XCS

Samsung DUAL FAN NV70K1340BB

Samsung NV75J3140BB


AGD na Ceneo.pl


A może piekarnik Dual Cook?

Funkcja Dual Cook pozwala na przygotowanie w piekarniku dwóch różnych dań w tym samym czasie. Możemy podzielić piekarnik na 2 części, ustawić inne temperatury, inny czas pieczenia i nie ryzykujemy przenikania się zapachów potraw. Najpopularniejsze modele piekarników Dual Cook oferuje firma Samsung, jednak podobny system ma również BEKO (Split&Cook) oraz GRUNDIG (Divide&Cook). Niezależnie od producenta zasada działania piekarnika jest bardzo podobna. Przykładowe modele piekarników z Dual Cook do 1500zł znajdziecie poniżej:

Samsung Dual Cook NV66M3531BB

Samsung Dual Cook NV66M3531BS

BEKO BVM34400BS


Lodówki - porównaj na Ceneo


Piekarnik z pyrolizą? Bardzo proszę!

Czyszczenie pyrolityczne to jedyny prawdziwy system samoczyszczenia piekarnika. Polega on na wypalaniu zabrudzeń powstałych podczas pieczenia w bardzo wysokiej temperaturze (480 ºC). Pomimo wysokiej temperatury proces czyszczenia jest całkowicie bezpieczny dla nas jako użytkowników. Urządzenia z tą funkcją posiadają blokadę uniemożliwiającą otwarcie drzwi podczas cyklu oraz tzw. „zimne drzwi” – nie ma więc ryzyka poparzenia. Wbrew pozorom piekarnik z pyrolizą wcale nie musi kosztować majątku – poniżej przykłady takich urządzeń w rozsądnych cenach:

BEKO BIE22400XP

Amica ED57529X X-TYPE PYRO

Electrolux EOC3430COX


Dom i wnętrze na Ceneo


Piekarnik z funkcją pary – dla amatorów ciast i domowego chleba

W cenie 1500zł oczywiście nie dostaniemy typowego urządzenia do gotowania na parze, jednak możemy znaleźć piekarnik z funkcją pary. Na czym ona polega? Podczas pieczenia (zwłaszcza ciast, chleba) jest dodawana niewielka ilość pary, która powoduje, że nasze wypieki lepiej wyrastają. Jeśli lubicie domowe słodkości lub swojski chleb warto pomyśleć o takim piekarniku. Oto przykładowe modele:

Electrolux EOD5C71X STEAMBAKE

Amica ED47637XA+ X-TYPE STEAM


Pralki - zobacz na Ceneo.pl


Podsumowanie

Dla niektórych kwota 1500zł na piekarnik może wydawać się niewielka – w końcu na rynku łatwo znaleźć modele, które są 2, 3 a nawet 4 razy droższe. Nie zmienia to jednak faktu, że najważniejsze przy dobieraniu urządzeń AGD jest znalezienie złotego środka pomiędzy naszymi potrzebami, ofertą producentów i budżetem jaki chcemy przeznaczyć na urządzenia. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Wam jak najlepiej wydać swoje pieniądze i wybrać piekarnik, z którego będziecie zadowoleni.

kuchnia-agd.pl

Nasz profil Facebook: KLIKNIJ TUTAJ

Wpisy na blogu o podobnej tematyce: 

Termosonda, czyli sposób na idealnie wypieczone mięso!

Czy warto kupić piekarnik z funkcją mikrofali?

5 najlepszych piekarników (jesień/zima 2019)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.