Piekarnik TEKA HLB 8510 P MAESTRO PIZZA – idealny do wypieku domowej pizzy!

TEKA nie przestaje nas zaskakiwać. Do grona zaawansowanych i jednocześnie specyficznych piekarników takich jak TEKA iOVEN, TEKA HLD 45.15 Double Cook i TEKA STEAKMASTER dołączył kolejny ciekawy model. Piekarnik TEKA HLB 8510 P MAESTRO PIZZA to idealne urządzenie dla miłośników domowej pizzy.

Idealna pizza zrobiona w Twoim domu? To możliwe!

Prawdziwa pizza powinna być przez krótki czas pieczona w bardzo wysokiej temperaturze (400-500oC). Oprócz wysokiej temperatury w piecu również ważne jest użycie specjalnego kamienia kordierytowego, na którym kładzie się ciasto. Kamień ten wchłania wilgoć i równomiernie rozprowadza ciepło po cieście. Pizza (a także chleb i ciastka) przygotowane w ten sposób będą nie tylko chrupiące, ale też równo wypieczone.

Uzyskanie takich warunków w zwykłej, domowej kuchni może być jednak kłopotliwe. Większość domowych piekarników rozgrzewa się maksymalnie do temperatury 250-280oC, przez co pieczenie trwa dłużej niż w piecach gastronomicznych. Pizza przygotowana w ten sposób zazwyczaj nie wychodzi chrupiąca i może być „rozmoczona” oraz nierównomiernie wypieczona.

TEKA widząc ten problem proponuje rozwiązanie, które pozwala w domowym zaciszu stworzyć warunki do wypieku pizzy niemal tak dobre jak w profesjonalnych pizzeriach. Piekarnik TEKA HLB 8510 P MAESTRO PIZZA jest w stanie osiągnąć temperaturę aż 340oC. Oprócz tego na wyposażeniu piekarnika znalazł się kamień kordierytowy. Do kompletu nie mogło zabraknąć drewnianej szpatuły do wkładania i wyciągania wypieków z piekarnika.

Piekarnik TEKA HLB 8510 P MAESTRO PIZZA to nie tylko wysoka funkcjonalność, ale również niezły, uniwersalny design. Czarny, szklany front z delikatnymi stalowymi wstawami będzie pasował do niemal każdego wnętrza kuchennego. Z wygodnego sterowania za pomocą pokręteł i wyraźnych piktogramów będą zadowoleni użytkownicy ceniący prostotę.

Pozostałe funkcje piekarnika TEKA

Do przygotowania domowych wypieków przyda się zapewne jeszcze kilka innych funkcjonalności piekarnika TEKA HLB 8510 P MAESTRO PIZZA, np.:

  • miękkie zamykanie drzwi piekarnika
  • prowadnice teleskopowe EasySlide
  • funkcja szybkiego nagrzewania
  • 8 funkcji pieczenia
  • pojemność aż 70l

Czyszczenie piekarnika

Niestety, nawet po zjedzeniu najsmaczniejszej pizzy na świecie trzeba posprzątać. Z naczyniami i sztućcami na pewno pomoże nam zmywarka, ale co z wyczyszczeniem komory piekarnika? Nie będzie tak strasznie jak mogłoby się wydawać. Piekarnik TEKA HLB 8510 P MAESTRO PIZZA został wyposażony w 2 możliwości czyszczenia: pyrolizę oraz HydroClean PRO (czyli czyszczenie parowe). Obie te funkcje pomagają usunąć Czym różnią się te dwa sposoby czyszczenia? Zajrzyjcie do naszego artykułu: Pyroliza, czyszczenie parowe czy kataliza? Jak skutecznie czyścić piekarnik

Podsumowanie

Piekarnik TEKA HLB 8510 P MAESTRO PIZZA to urządzenie, które z pewnością oczaruje miłośników domowej pizzy. Nie można jednak zapominać, że jest to nadal tradycyjny piekarnik, w którym z powodzeniem przygotujemy również mięsa, zapiekanki i ciasta. Planując zakup tego piekarnika warto wziąć pod uwagę również inne urządzenia TEKA z tej samej linii wzorniczej:

Mateusz

kuchnia-agd.pl


Nasz profil Facebook: KLIKNIJ TUTAJ

Wpisy na blogu o podobnej tematyce:

AGD do zabudowy TEKA. Co to za firma? Gdzie kupić? Opinie, promocje, serwis.

Prosty piekarnik parowy do zadań specjalnych: ELECTROLUX EOC8P31Z (Recenzja)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.