płyta indukcyjna Electrolux KIV634i

Płyta indukcyjna ELECTROLUX KIV634i – prezentacja.

Płyta indukcyjna ELECTROLUX KIV634i to jedna z najciekawszych propozycji szwedzkiej marki w stosunkowo dobrej cenie. Co sprawia, że ten konkretny model szczególnie warto wziąć pod uwagę planując zakupy? Wszystkie argumenty na „tak” przedstawimy Wam w naszym artykule.

Płyta indukcyjna ELECTROLUX KIV634i ma standardowo 60cm i 4 pola grzewcze. Indukcje o właśnie takich rozmiarach są najczęściej wybierane do polskich domów. Uniwersalny rozmiar zmieści się w większości kuchni i zapewni swobodę podczas codziennego przygotowywania posiłków.

Szklana tafla płyty ma z każdej strony tzw. prostą krawędź. Dzięki temu można ją zamontować w blacie na 2 sposoby:

 • Standardowo – płyta wystaje w górę względem blatu o grubość szkła. W ten sposób indukcje montuje się w blatach z płyt wiórowych i MDF.
 • Na równi („na lico”) – szkło jest na jednym poziomie z blatem. W ten sposób płyty grzewcze montuje się w blatach wodoodpornych: granitowych, konglomeratowych lub kompaktowych.

Szczególnie warto wybrać indukcję ELECTROLUX KIV634i jeśli planujemy w kuchni właśnie blaty wodoodporne. Dzięki montażowi płyty grzewczej „na lico” uzyskamy nie tylko ekskluzywny wygląd, ale również wysoką funkcjonalność. Płyta indukcyjna zamontowana na równi z blatem jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości (brud i okruchy nie wchodzą między taflę szkła, a powierzchnię płyty roboczej). Ponadto przesuwanie garnków z płyty grzewczej na blat i odwrotnie jest bardzo łatwe. Przy montażu płyty „na lico”, krawędź szklanej tafli jest dodatkowo chroniona i mniej podatna na wyszczerbienia.

Jak wszystkie płyty indukcyjne ELECTROLUX, model KIV634i ma bardzo wygodne ułożenie panelu sterowania i pól grzewczych. Sterowniki są przesunięte w prawo, dzięki czemu na polach po lewej stronie jest więcej miejsca na postawienie garnków. Warto również zaznaczyć, że każde pole obsługuje się innym sliderem – sterowanie indukcją jest przez to bardzo intuicyjne.

15 poziomów mocy zapewnia bardziej precyzyjne ustawienie mocy grzania, niż najczęściej spotykane u innych producentów 9 poziomów. Regulacja mocy grzania jest przez to bardziej płynna. Jest to duże udogodnienie zwłaszcza przy gotowaniu na wolnym ogniu oraz duszeniu potraw.

Ciekawą i unikalną funkcjonalnością płyty grzewczej ELECTROLUX KIV634i jest też Hob2Hood. Jeśli oprócz indukcji mamy w kuchni okap wyposażony w Hob2Hood (np. ELECTROLUX KFG726R) możemy połączyć ze sobą te 2 urządzenia za pomocą wiązki podczerwieni. Dzięki temu zmieniając ustawienia grzania na płycie indukcyjnej, automatycznie zmieni się również tryb pracy okapu. Oznacza to, że możemy skupić się tylko na gotowaniu i obsłudze płyty indukcyjnej, a ta już „sama powie” okapowi z jaką mocą ma wyciągać opary.

Indukcja ELECTROLUX KIV634i oczywiście posiada również standardowe, ważne funkcje takie jak:

 • BRIDGE, czyli łączenie pól ułatwiające gotowanie w podłużnych naczyniach takich jak brytfanki lub Infi-Grill Electrolux
 • Booster – 30% wyższa moc grzania, zapewniająca ekspresowe gotowanie
 • Timer – ustawianie czasu po jakim dane pole ma się wyłączyć
 • możliwość podłączenie nie tylko pod „siłę”, ale również pod instalację 230V

Podsumowując, za cały powyższy zestaw przydatnych cech i funkcji, wystarczy zapłacić nieco ponad 2000zł. Biorąc pod uwagę możliwości jakie daje indukcja szwedzkiego producenta nie jest to wygórowana cena. Mamy nadzieję, że nasza prezentacja przekona Was do zakupu płyty indukcyjnej ELECTROLUX KIV634i.

kuchnia-agd.pl


ELECTROLUX KIV634i – w skrócie

 • płyta indukcyjna o szerokości 60cm, 4 pola grzewcze
 • prosta krawędź – możliwość montażu na równi z blatem kompaktowym lub kamiennym
 • wygodne ułożenie panelu sterowania – więcej miejsca na polach po lewej stronie
 • osobne sterowanie typu slider dla każdego pola – łatwiejsza obsługa poszczególnych pól
 • 15 poziomów mocy – bardziej precyzyjne ustawianie mocy grzania
 • Hob2Hood – sterowanie okapem Electrolux z poziomu płyty indukcyjnej
 • funkcja Bridge – łączenie pól
 • funkcja Booster – o 30% szybsze grzanie
 • funkcja Timer – ustawianie czasu po jakim dane pole ma przestać grzać

Nasz profil Facebook: KLIKNIJ TUTAJ

Nasz profil Instagram: KLIKNIJ TUTAJ

Sprawdź również inne wpisy na naszym blogu:

Najlepsza płyta indukcyjna – ranking TOP 5

Jak wybrać płytę indukcyjną? 8 cech dobrej indukcji.

Najlepszy okap podszafkowy do zabudowy – ranking TOP 5

Najlepsza płyta gazowa do zabudowy- ranking TOP 5

Najlepsza zmywarka do zabudowy 60cm – ranking TOP 5

Czy w kuchni musi być okap?

AGD do zabudowy FRANKE

Termosonda, czyli sposób na idealnie wypieczone mięso!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.