Recenzja: płyta gazowa KERNAU KGH 6421 TCI B (czarne szkło)

Płyta gazowa KERNAU KGH 6421 TCI B to jedno z najlepszych urządzeń na rynku w swojej klasie. Za stosunkowo dobrą cenę otrzymujemy gazówkę nie tylko ładną wizualnie, ale również funkcjonalną. Co takiego sprawia, że akurat tę płytę oceniam bardzo wysoko?

Ekspresy do kawy - zobacz na Ceneo.pl


Przede wszystkim urządzenie polskiej marki broni się przemyślanym ułożeniem pokręteł i palników. Moim zdaniem przy ocenie płyt grzewczych jest to kluczowa cecha, która decyduje o funkcjonalności. Pokrętła są umieszczone całkiem z przodu po prawej, co sprawia, że na pozostałej części płyty mamy więcej miejsca na ułożenie garnków.
Dobrym rozwiązaniem okazuje się także przesunięcie największego palnika do przodu. Dzięki temu nawet na największe patelnie i garnki mamy wystarczająco dużo przestrzeni. Palnik ten określa się jako „turbo”, ponieważ ma dwa rzędy płomieni pozwalające nagrzać duże naczynia szybciej niż tradycyjne, pojedyncze palenisko. Najmniejszy palnik z kolei jest umieszczony przy pokrętłach, ale w takiej odległości, że nie nagrzewają się one mocno podczas gotowania.W tym miejscu warto również zwrócić uwagę na samo wykonanie pokręteł. Ich boczne krawędzie są perforowane i łatwo nimi operować nawet gdy mamy mokre palce. Płyta KERNAU KGH 6421 TCI B została wyposażona w stabilne, żeliwne ruszty. Ułatwiają one ustawianie garnków na powierzchni płyty i zapewniają bezpieczeństwo podczas gotowania. Do wyglądu płyty nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Elegancka czarna tafla szkła, pokrętła ze srebrnymi akcentami, równy podział rusztów oraz delikatne nadruki wyglądają bardzo dobrze. Zabezpieczenie przeciwypływowe gazu, automatyczna zapalarka w pokrętle i dwa komplety dysz (do gazu ziemnego i butlowego) oczywiście należą do standardowego wyposażenia płyty. Warto pamiętać, że gazówka KERNAU KGH 6421 TCI B może być objęta bezpłatną, 5-letnią gwarancją. Aby skorzystać z tej możliwości wystarczy po zakupie zarejestrować się na stronie www.


Pralki - sprawdź opinie


Czy ta płyta gazowa ma jakieś wady? Moim zdaniem nie, ponieważ spełnia praktycznie wszystkie wymagania jakie mogę mieć wobec gazówki pod kątem funkcjonalności i designu. Jedynym minusem może być tylko fakt, że marka KERNAU nie jest jeszcze marką powszechną i tak znaną jak chociażby Bosch czy Electrolux. Żeby było Wam łatwiej mogli „oswoić się” z tą marką przygotowałem dla Was artykuł „Kernau – co to za firma?„.


Gdzie kupić płytę gazową KERNAU KGH 6421 TCI B ?

Najwięcej ofert znajdziesz oczywiście w porównywarce CENEO – oprócz listy sklepów jest tam również sporo opinii użytkowników.

Płytę KERNAU KGH 6421 TCI B możesz kupić również u nas. Jesteśmy elastyczni jeśli chodzi o kwestię dostawy i ostatecznej ceny.

Napisz do nas przez e-mail lub messenger, a na pewno przygotujemy dla Ciebie dobrą ofertę.


kuchnia-agd.pl

2 comments

  1. Płyta gazowa kernau

    Korzystając z płyty parę dni przy gotowaniu dosłownie strzeliła a producent nie chce wziąć odpowiedzialności za wadliwy sprzęt więc gdzie jest ta gwarancja? Tłumaczy się tym że elementy szklane nie podlegają gwarancji tylko że pod szkłem widać przytopione elementy .

    1. Mateusz

      Hej, dzięki za komentarz 🙂 Nie chcemy występować w roli „adwokata diabła”, ale niestety takie wypadki się zdarzają, a każdy producent ma szczegółowe warunki gwarancji, które określają zakres jego odpowiedzialności w takich przypadkach. Tak jak i Ty jesteśmy tylko konsumentami i nie odpowiadamy za to co producent uznaje w ramach gwarancji. Na tyle na ile znamy podobne przypadki u innych producentów to niestety jedynym rozwiązaniem problemu będzie pewnie wymiana szkła na Twój koszt. Nowa tafla razem z usługą wymiany nie powinna kosztować więcej niż 200zł. Mamy nadzieję, że uda Ci się rozwiązać problem jak najniższym kosztem i będziesz mogła w pełni korzystać ze swoich urządzeń AGD 🙂 Pozdrawiamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.