Zmywarka do 2000 zł – jak wybrać najlepszy model?

Zmywarka to prawdziwy skarb w kuchni – dzięki niej oszczędzamy czas i wodę, ponieważ nie musimy zmywać ręcznie.  W tym artykule podpowiemy Wam jak wybrać dobrą zmywarkę 60cm do zabudowy w cenie nie przekraczającej 2000 zł.  Podamy też kilka popularnych modeli. Zaczynamy!

Dom i wnętrze - sprawdź opinie


Mając do dyspozycji kwotę maksymalnie 2000zł możemy znaleźć na prawdę solidną zmywarkę. Urządzenie w takiej cenie powinno mieć już kilka funkcji i parametrów, które podnoszą komfort jej użytkowania, zapewniają dobre rezultaty zmywania oraz optymalną energooszczędność. Jakie wyposażenie i parametry powinna mieć dobra zmywarka?

1. Szufladka na sztućce zamiast koszyka wkładanego do dolnego kosza. Dzięki niej w dolnym koszu jest więcej miejsca na talerze. Warto wybrać tzw. szufladki modułowe, które składają się z kilku rozsuwanych/składanych/wyjmowanych części – daje to więcej możliwości załadunku naczyń.

2. Regulowana wysokość środkowego kosza. Jest to przydatne np. jeśli w dolnym koszu mamy wysokie talerze – możemy środkowy poziom podnieść wyżej. Z kolei jak chcemy umyć wysokie kieliszki, wysokie szklanki lub kufle to możemy środkowy poziom opuścić nieco niżej.

3. Metalowe dno. Niektórzy producenci wypuścili na rynek zmywarki z plastikowym dnem, aby znaleźć oszczędności w swoich produktach i proponować je klientom w lepszych cenach. Niestety wśród użytkowników takich zmywarek pojawiają się opinie, że plastikowe dno rysuje się, przyjmuje zapachy, może pęknąć. Nawet jeśli część tych opinii jest nieco przesadzona, lepiej po prostu wybrać zmywarkę niezawodnym, metalowym dnem i mieć „spokojną głowę”.


AGD - porównaj na Ceneo.pl


4. Parametry.

a) Komfortowy poziom hałasu  dobrej zmywarki to maksymalnie 42-46dB (im cichsza, tym lepiej). Urządzenia, które mają 47-52dB są już zdecydowanie głośniejsze.

b) Zużycie wody w programie ECO na poziomie ok. 9-11l jest najlepsze dla osiągnięcia dobrych rezultatów zmywania.

c) Klasa energetyczna przynajmniej A++ zapewnia stosunkowo niskie zużycie energii. Warto zwrócić na to uwagę w związku z zapowiadanymi podwyżkami cen prądu.

5. Najpotrzebniejsze programy i funkcje

a) Program krótki (ok. 30-45 minut) jest przydatny kiedy potrzebujemy szybko umyć naczynia np. podczas domowej uroczystości.

b) Program ECO, czyli standardowy program, dla którego podawane są parametry zmywarki. Tego programu powinno się używać najczęściej, ponieważ pomimo dość długiego czasu zmywania zużywa najmniej wody, energii i pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty zmywania.

c) Program intensywny – wysoka temperatura 60-70 stopni służy do mycia najbardziej zabrudzonych naczyń oraz do wyparzania.

d) Funkcja połowy załadunku jest przydatna, kiedy chcemy umyć naczynia, ale zmywarka nie jest pełna. Użycie tej funkcji spowoduje, że urządzenie zużyje ok. 20-30% mniej wody i prądu niż podczas standardowego zmywania.

e) Opóźnienie startu, które pozwala na zaprogramowanie czasu zmywanie na odpowiedni dla nas moment (np. lepsza taryfa energetyczna)

Poniżej przedstawiamy Wam kilka przykładowych modeli zmywarek 60cm do zabudowy, które posiadają wskazane przez nas cechy i parametry.

ZMYWARKA SIEMENS SN636X03ME

ZMYWARKA ELECTROLUX EEM48200L

ZMYWARKA ELECTROLUX EEM648310L

ZMYWARKA BEKO DIN28431

ZMYWARKA BEKO DIN28422


Ekspresy do kawy_kreacje_świąteczne - zobacz na Ceneo.pl


Sam wybór dobrej zmywarki to dopiero polowa sukcesu. Musimy pamiętać, że równie ważna jest prawidłowa eksploatacja urządzenia (udrażnianie dysz, uzupełnianie soli i nabłyszczacza, ustawienie poziomu twardości wody). Jeśli odpowiednio zadbamy o naszą zmywarkę będziemy mogli cieszyć się efektywnym korzystaniem z niej przez długie lata.

kuchnia-agd.pl

Nasz profil Facebook: KLIKNIJ TUTAJ

Wpisy na blogu o podobnej tematyce:

Rozmiar MA znaczenie – 7 zlewozmywaków z komorą XL!

Jak czyścić zlewozmywak granitowy?

Źródło obrazu wyróżniającego: https://www.bosch-home.pl/produkty/zmywanie


REKLAMA
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.