AGD do zabudowy FRANKE

Słysząc nazwę FRANKE większość z nas w pierwszej kolejności myśli o bardzo solidnych zlewozmywakach. Słusznie, jednak oferta szwajcarskiej firmy jest znacznie szersza. W tym wpisie przedstawimy Wam AGD do zabudowy marki FRANKE.Spis treści

FRANKE – szwajcarska jakość znana od lat

Zanim zaczniemy przedstawimy Wam kilka ważnych faktów o FRANKE, których być może nie znacie. Jest to firma z ponad 100-letnią tradycją założona w Szwajcarii. Oprócz urządzeń do użytku domowego, które omówimy szerzej w dalszej części, FRANKE słynie przede wszystkim z urządzeń profesjonalnych. Firma od wielu lat wyposaża kuchnie gastronomiczne (np. te znajdujące się w barach sieci McDonald’s, Burger King oraz IKEA). Specjalną dywizją szwajcarskiego producenta jest Coffee Systems, czyli dział zajmujący się ekspresami do kawy o wysokiej wydajności przeznaczonymi do restauracji, hoteli, stacji paliw, sklepów itp. FRANKE ma również dział pracujący nad wyposażeniem łazienek i toalet w przestrzeni publicznej. Oznacza to, że produkty z logo FRANKE możemy spotkać w strefach sanitarnych np. na basenach, stacjach benzynowych, nowoczesnych halach targowych. Nas jednak najbardziej interesują urządzenia AGD do zabudowy, które możemy wykorzystać w naszych własnych kuchniach.

FRANKE to wiodący producent zlewozmywaków, jednak oferta produktowa firmy jest znacznie szersza. Na zdjęciu: zlewozmywak FRANKE FRESNO FSG 611 czarny mat.

Jakie AGD do zabudowy oferuje FRANKE?

Szwajcarski producent daje możliwość kompletnego wyposażenia kuchni. W ofercie FRANKE znajdziemy nie tylko zlewozmywaki i baterie, ale również inne urządzenia AGD:

AGD Franke jest różnorodne nie tylko pod kątem rodzajów urządzeń, ale także ich funkcji. Znajdziemy zarówno urządzenia najprostsze dla mniej wymagających użytkowników, jak i najbardziej zaawansowane dla prawdziwych szefów kuchni.

W Polsce sporą popularnością cieszą się okapy FRANKE. Wiele z nich może pochwalić się ciekawym designem i dobrymi parametrami. Na zdjęciu: okap FRANKE FMY 907 MG BK.

Linie wzornicze AGD FRANKE

Urządzenia AGD Franke zasadniczo podzielono na 3 linie wzornicze, zgodnie ze stopniem zaawansowania i ceną poszczególnych sprzętów.

Linia FRANKE Mythos to grupa urządzeń z najwyższej półki. Producent kieruje ją do osób lubiących współczesny styl gotowania, gdzie sprzęty AGD są zaawansowanymi pomocnikami podczas przygotowywania wyszukanych dań. Dla przykładu piekarniki Franke Mythos posiadają kolorowe wyświetlacze i automatyczne przepisy znacznie ułatwiające pieczenie. Oprócz zaawansowanych technologii urządzenia AGD z tej linii mają zdecydowanie najciekawszy i najbardziej dopracowany design. Można dzięki temu chociażby zabudować obok siebie piekarnik, ekspres do kawy, mikrofalówkę i szufladę grzewczą, mając pewność, że wzorniczo będą do siebie idealnie pasowały.

FRANKE Maris to linia sprzętów dedykowanych „dla całej rodziny”. Są to urządzenia intuicyjne i proste w obsłudze. Ich funkcje (takie jak programy automatyczne w płytach indukcyjnych oraz czyszczenie pyrolityczne w piekarnikach) pozwolą szybko i sprawnie przygotować ulubione potrawy, a potem łatwo posprzątać. Wzornictwo tej linii jest bardzo uniwersalne, w dużej mierze oparte na kolorze stali i czarnego szkła.

Płyta indukcyjna o szerokości 77cm z rodziny produktów Maris: FRANKE FMA 804 I F BK

Linia FRANKE SMART z założenia jest kierowana do osób, które cenią maksymalnie proste rozwiązania. Minimalna ilość funkcji, nieskomplikowana obsługa i oszczędne wzornictwo to główne znaki rozpoznawcze tej grupy sprzętów AGD. Urządzenia te sprawdzą się przede wszystkim u minimalistów oraz ludzi dynamicznych, którzy muszą mieć kuchnię jak najprostszą i jednocześnie jak najbardziej funkcjonalną.

Urządzenia z linii Smart są maksymalnie proste i intuicyjne, jednak nie zostały pozbawione przydatnych funkcji. Na zdjęciu: piekarnik FRANKE FSM 97 P XS z pyrolizą.

Warto również zaznaczyć, że FRANKE ma bardzo szeroką gamę urządzeń AGD w stylu retro. Sprzęty Trendline, Classic i Country sprawdzą się głównie w kuchniach retro, angielskich i loftowych. Oprócz ciekawego wzornictwa urządzenia te cechują się wysoką jakością wykonania i zdecydowanie korzystniejszymi cenami w porównaniu np. do sprzętów włoskiej firmy SMEG, uchodzącej za ikonę stylowego wzornictwa.

Na zdjęciu piekarnik z linii Classic w kolorze kremowym: FRANKE CL 85 M

4 lub 5 lat gwarancji na AGD do zabudowy FRANKE

FRANKE jest producentem pewnym jakości swoich urządzeń do zabudowy. W związku z tym prowadzi akcję promocyjną, dzięki której można bezpłatnie uzyskać 4 lub 5 lat gwarancji na sprzęty AGD Franke. Warunki promocji są bardzo proste:

  • do promocji kwalifikują się piekarniki, płyty indukcyjne i gazowe, mikrofalówki, ekspresy do kawy i okapy w cenie wyższej niż 1000zł
  • zakup dwóch urządzeń uprawnia do otrzymania 4 lat gwarancji, a zakup trzech oznacza możliwość otrzymania nawet 5 lat ochrony gwarancyjnej
  • sprzęt AGD musi być zakupiony w Studiu Mebli kuchennych
  • w ciągu 30 dni od daty wystawienia faktury/paragonu należy zarejestrować zakupione urządzenia na stronie internetowej

Zlewozmywaki firmy FRANKE mają różne sposoby montażu w blacie: wpuszczany, podwieszany lub na równi z blatem. Do montażu podwieszanego bardzo dobrze sprawdzą się zlewozmywaki z serii Kanon np. FRANKE KNG 110-52 Onyx.

Gdzie kupić AGD do zabudowy FRANKE?

Urządzenia AGD do zabudowy firmy FRANKE najczęściej można spotkać w Studiach Mebli Kuchennych, wyspecjalizowanych sklepach AGD oraz w internecie. W znanych „sieciówkach” raczej ciężko znaleźć te sprzęty, ponieważ sklepy wielkopowierzchniowe są nastawione na sprzedaż bardziej powszechnych marek. Niemniej jednak warto skorzystać z oferty FRANKE w Studiach Mebli Kuchennych (ze względu na dłuższą gwarancję) oraz w sklepach internetowych (z powodu prostoty i wygody zakupów).

Podsumowanie

Urządzenia AGD FRANKE są naszym zdaniem przeznaczone dla osób, które cenią przede wszystkim jakość wykonania, dobry design oraz niezawodność. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest podzielenie produktów na 3 rodziny (Mythos, Maris i Smart). Dzięki temu podziałowi dopasowanemu do potrzeb i temperamentu różnych osób, FRANKE łatwo trafia do wielu grup użytkowników. Mamy nadzieję, że nasz artykuł przybliżył Wam urządzenia do zabudowy FRANKE i weźmiecie je pod uwagę podczas zakupów dla siebie.

Mateusz

kuchnia-agd.pl


Nasz profil Facebook: KLIKNIJ TUTAJ

Sprawdź również inne wpisy na naszym blogu: 

KERNAU – co to za firma?

AGD do zabudowy TEKA. Co to za firma? Gdzie kupić? Opinie, promocje, serwis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.