AGD do zabudowy TEKA. Co to za firma? Gdzie kupić? Opinie, promocje, serwis.

AGD do zabudowy TEKA pojawiło się w Polsce już w 1994 roku. Mimo tak długiej obecności na naszym rynku niektórzy nadal patrzą na niemiecką markę z pewną podejrzliwością. Zupełnie niepotrzebnie! TEKA to całkiem solidne urządzenia AGD do zabudowy, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupów.

Spis treści
Historia firmy TEKA

Dla niektórych historia może być nudna. Warto jednak ją poznać, aby przekonać się, że TEKA to firma z tradycjami, która nie wzięła się znikąd.

Historia firmy TEKA zaczęła się w Niemczech w 1924 roku. Nazwa marki pochodzi od inicjałów nazwisk założycieli firmy: Karla Thielmana oraz Helmuta Kleina. Na początku wspólnej działalności panowie ci zajmowali się obróbką stali nierdzewnej. Dzięki temu mogli produkować zlewozmywaki stalowe, a potem również piekarniki, płyty grzewcze oraz okapy z logo TEKA.

W latach 60-tych główna siedziba firmy została przeniesiona z Niemiec do Hiszpanii, gdzie do dzisiaj TEKA jest wiodącą marką urządzeń AGD. Przez dziesięciolecia TEKA prężnie się rozwijała, co zaowocowało powstaniem kilkunastu własnych fabryk na całym świecie i ekspansję na rynki europejskie, amerykańskie, azjatyckie i bliskowschodnie.

Płyta gazowa TEKA VR 90 4G AI AL TR to jeden z najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych produktów w portfolio marki.

Wróć do spisu treści


Jakie AGD do zabudowy oferuje TEKA?

TEKA pozwala wyposażyć kuchnię w urządzenia do zabudowy dosłownie od A do Z.

Bardzo dobrze wykonane i wysoce funkcjonalne są przede wszystkim urządzenia grzewcze (piekarniki, mikrofalówki, płyty gazowe i indukcyjne) oraz zlewozmywaki granitowe i baterie. Pozostałe urządzenia, czyli lodówki, zmywarki i okapy to raczej „średnia półka” zbliżona jakościowo do takich marek jak Whirlpool, Beko i Amica.

W dalszej części artykułu przedstawimy Wam nasze spostrzeżenia na temat poszczególnych grup produktowych z oferty AGD do zabudowy TEKA.

Piekarniki z serii Urban Colors zachwycają prostym wzornictwem i nietypowymi kolorami. Na zdjęciu piekarnik TEKA HLB 8400 ST w kolorze Stone Grey Glass.

Wróć do spisu treści


Piekarniki do zabudowy TEKA

Piekarniki do zabudowy TEKA są produkowane w Europie (Hiszpania, Węgry) i bardzo solidnie wykonane. Wykorzystanie dobrej jakości komponentów sprawia, że urządzenia są dość ciężkie i masywne, co bezpośrednio wpływa na ich długą żywotność. Do wyboru jest aż kilkadziesiąt modeli w różnych cenach – od bardzo ekonomicznych (np. piekarnik TEKA HBB 720) do droższych, najbardziej zaawansowanych (np. piekarnik Teka iOVEN). We wszystkich piekarnikach do zabudowy TEKA, nawet tych najtańszych, znajdziemy prowadnice teleskopowe, pojemność 70l oraz czyszczenie parowe (np. piekarnik TEKA HLB 8400). Bardziej zaawansowane modele mają oczywiście więcej funkcji pieczenia, czyszczenie pyrolityczne oraz kolorowe wyświetlacze TFT (np. piekarnik TEKA iOVEN P). TEKA może też pochwalić się trzema niezwykle specyficznymi piekarnikami, które mogą zaspokoić potrzeby bardzo wymagających użytkowników.

Piekarnik idealny do przygotowywania steków, czyli TEKA STEAKMASTER

Jeden z niewielu gazowych piekarników do zabudowy dostępnych na polskim rynku: TEKA HSB 740 G

Piekarnik z dwiema niezależnymi komorami pieczenia, które umożliwiają pieczenie dwóch potraw jednocześnie TEKA HLD 45.15 Double Cook

Wróć do spisu treściKuchenki mikrofalowe do zabudowy TEKA

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy TEKA stanowią dopełnienie kolekcji piekarników. Niektóre z nich można zabudować pionowo nad piekarnikiem (np. kuchenka mikrofalowa TEKA ML 820 BIS), a inne obok w zabudowie horyzontalnej (np. kuchenka mikrofalowa TEKA MLC 8440 BK). Większość kuchenek mikrofalowych idealnie komponuje się z piekarnikami TEKA. Warto zwrócić uwagę na mikrofalówki TEKA ML 822 BIS L/R oraz TEKA MS 622 BIS L/R. Te kuchenki mikrofalowe do zabudowy można kupić w wersji otwieranej w lewo lub w prawo (litery L lub R w symbolu). Większość mikrofalówek dostępnych na rynku standardowo otwiera się w lewo i nie ma możliwości zmiany kierunku otwierania drzwi. W niektórych kuchniach mikrofalówka jest zabudowana w takim miejscu, że standardowe otwieranie w lewo byłoby bardzo niewygodne. Firma TEKA zauważyła ten problem i dlatego wprowadziła do swojej oferty mikrofalówki otwierane w prawą stronę.

TEKA gwarantuje idealne dopasowanie wzornicze piekarników oraz mikrofalówek. Na zdjęciu piekarnik TEKA HLB 8600 LB oraz mikrofalówka TEKA ML 8220 BIS L LB

Wróć do spisu treści


Urządzenia do pielęgnacji_kreacje_świąteczne na Ceneo.pl

Płyty indukcyjne TEKA

Wśród urządzeń do zabudowy TEKA płyty indukcyjne również posiadają istotne cechy świadczące o ich wysokiej funkcjonalności. Większość płyt indukcyjnych TEKA posiada sterowanie typu Multislider. Rozwiązanie to polega na tym, że do każdego pola grzewczego jest przypisany oddzielny „suwak”, którym ustawiamy moc grzania. Dzięki temu obsługa płyty jest bardzo prosta i intuicyjna, ponieważ od razu wiemy, którym sliderem obsługiwać dane pole. Wiele firm (nawet tak renomowanych jak Bosch) poszło w całkiem inną stronę i wręcz „odchudza” sterowniki w swoich indukcjach. W związku z tym klientom są proponowane coraz tańsze i niestety mało praktyczne indukcje, w których ustawienie mocy każdego pola odbywa się za pomocą jednego sterownika. Może to być kłopotliwe zwłaszcza podczas gotowania w kilku naczyniach jednocześnie.

Na powyższym zdjęciu widać różnicę między sterowaniem typu Multislider w płycie indukcyjnej TEKA IB 6415 oraz „odchudzonym” sterowaniem w płycie BOSCH PIE631FB1E.

Oczywiście w płytach indukcyjnych TEKA znajdziemy też takie obowiązkowe funkcje jak:

 • booster (bardzo szybkie grzanie naczynia)
 • łączenie pól (łatwiejsze korzystanie z owalnych i prostokątnych naczyń)
 • szlifowana przednia krawędź (mniej podatna na uszkodzenia mechaniczne)
 • programy automatyczne (np. do roztapiania czekolady)
 • możliwość podłączenia pod instalację 230V zamiast pod „siłę”

Wśród płyt indukcyjnych o standardowej szerokości 60cm warto zwrócić uwagę na poniższe modele:

Płyta indukcyjna TEKA IB 6415 to nieskomplikowany model w bardzo atrakcyjnej cenie. Jej prostotę mogą docenić osoby starsze oraz wszystkie, które nie potrzebują nowinek technologicznych.

Płyta indukcyjna TEKA IZ 6420 ST oprócz wygodnego sterowania Multislider oraz funkcji łączenia pól wyróżnia się ciekawym, szarym kolorem Stone Grey pasującym do innych urządzeń z serii Urban Colors

Płyta indukcyjna TEKA IZF 68600 MSP to bardzo zaawansowany model z wieloma użytecznymi funkcjami np. Full Flex, umożliwiającej wykorzystanie podczas gotowania całej powierzchni płyty.

Osobom, które mają w kuchni więcej miejsca i lubią smażyć mogą spodobać się szerokie płyty indukcyjne TEKA:

Płyta indukcyjna TEKA IR 8430 ma 80cm szerokości i 4 pola indukcyjne.

Płyta indukcyjna TEKA IR 9530 ma 90cm szerokości i 4 pola indukcyjne.

Wróć do spisu treści


Ekspresy do kawy_kreacje_świąteczne - wybierz na Ceneo

Płyty gazowe TEKA

Jeśli chodzi o płyty gazowe TEKA, to w ofercie niemieckiej marki znajdziemy płyty zarówno stalowe, jak i szklane w różnych kolorach. Większość płyt gazowych TEKA o szerokości 60cm ma bardzo przemyślane ułożenie palników i pokręteł. Pokrętła są umieszczone z przodu maksymalnie po prawej, dzięki czemu uzyskujemy dużo miejsca po lewej stronie i łatwo ustawić garnek na największym palniku. Warto zwrócić uwagę na funkcję ExactFlame. Polega ona na tym, że regulacja płomienia jest stopniowa, podzielona na 9 poziomów. Dzięki temu zniżając płomień do niskiego poziomu nie zgasimy go przypadkowo. Poza tym możemy zapamiętać, że damy poziom mocy był odpowiedni podczas gotowania danej potrawy i nie musimy ustawiać mocy „na oko” podczas kolejnego gotowania. Oczywiście w funkcjonalnych płytach gazowych TEKA nie mogło zabraknąć takich cech jak palnik turbo z potrójną koroną, stabilnych żeliwnych rusztów oraz automatycznej zapalarki w pokrętle.

Płyta gazowa TEKA GZC 64320 XBN jest wykonana z czarnego szkła.

Białe szkło to dominujący materiał, z którego jest zbudowana płyta gazowa TEKA GZC 64321 XBN.

Ciekawą propozycją jest płyta gazowa TEKA GZC 64320 XBN SM w nietypowym, szarym kolorze.

Wróć do spisu treści


AGD - sprawdź na Ceneo
Płyty indukcyjno-gazowe TEKA

Bardzo ciekawymi urządzeniami są również płyty indukcyjno-gazowe firmy TEKA. Dzięki nim możemy cieszyć się funkcjonalnością płyty indukcyjnej i jednocześnie mieć możliwość gotowania na gazie np. jeśli będzie przerwa w dostawie energii elektrycznej. Co ciekawe TEKA oferuje płyty indukcyjno-gazowe w dwóch opcjach szerokości – 60cm i 88cm.

Płyta indukcyjno-gazowa TEKA IG 620 2G AI AL o szerokości 60cm. Posiada 2 palniki gazowe oraz 2 pola indukcyjne.

Płyta indukcyjno-gazowa TEKA IG 940 2G AI AL o szerokości 88cm. Posiada 2 palniki gazowe oraz 4 pola indukcyjne.

Wróć do spisu treści


Lodówki - zobacz na Ceneo.pl
Zlewozmywaki granitowe TEKA

Zlewozmywaki granitowe firmy TEKA bez kompleksów konkurują z innymi znanymi markami takimi jak Franke, Blanco, Schock i Alveus. Zlewy granitowe TEKA są wykonane zgonie z patentem Schocka – w ich składzie znajduje się 80% kwarcu i 20% żywicy. Dzięki temu cechują się ładnym wyglądem, trwałością oraz odpornością na czynniki zewnętrzne. Szczególnie warto zwrócić uwagę na nowe kolekcje zlewozmywaków granitowych TEKA: wpuszczane w blat Stone i Forsquare oraz podwieszane Square. Wszystkie zlewozmywaki TEKA z nowych linii wzorniczych mają duże, praktyczne rozmiary komór (głębokość aż 20cm!) oraz bogatą kolorystykę (m.in. biały, piaskowy, szary, czarny). Poniżej prezentujemy wszystkie najnowsze zlewozmywaki granitowe wpuszczane firmy TEKA:

Zlewozmywak granitowy 1,5-komorowy z ociekaczem TEKA Stone 60 B-TG

Zlewozmywak granitowy 2-komorowy TEKA Stone 90 B-TG

Zlewozmywak granitowy z 1 dużą komorą XL i ociekaczem TEKA Stone 60 S-TG

Niewielki zlewozmywak granitowy z 1 komorą i ociekaczem TEKA Stone 45 S-TG

Zlewozmywak granitowy 1-komorowy TEKA Forsquare 50.40 TG

Zlewozmywak granitowy 1-komorowy TEKA Forsquare 34.40 TG

Wróć do spisu treści


Dom i wnętrze - porównaj na Ceneo
Okapy TEKA

Chociaż gama okapów firmy TEKA jest dosyć spora, to niestety nie znajdziemy w niej wielu modeli, które zachwycają designem lub parametrami. Większość okapów TEKA, nawet z wyższej półki cenowej, już na pierwszym biegu jest głośna (powyżej 50dB). Jedyną na prawdę ciekawą propozycją są okapy Integra 665 oraz Integra 965. Okapy te montuje się w szafce zamiast dna. Mają szklany, otwierany panel, który chroni front szafki przed parą. Sterowanie w tych okapach odbywa się za pomocą ergonomicznego pokrętła (nie trzeba się schylać i szukać przycisków pod spodem). Okapy TEKA Integra 665 i Integra 965 mają również bardzo dobre parametry: klasa energetyczna A, wydajność na pierwszym biegu 224m3 przy głośności zaledwie 46dB oraz wydajność na najwyższym biegu 625m3 przy głośności 69dB. Warto zwrócić uwagę na estetyczną obudowę silnika okapu, która nie dość, że po otwarciu szafki wygląda dobrze, to jeszcze zajmuje niewiele miejsca i nie zabiera powierzchni użytkowej szafki.

Okap podszafkowy TEKA Integra 665

Na jakie inne modele okapów TEKA warto zerknąć? Jedynie te najtańsze np. okap podszafkowy TEKA GFG2 Glass Black lub przyścienny skośny TEKA DVT 64030 TTC. Są to ładne i stosunkowo niedrogie okapy, jednak ich parametry nie powalają na kolana (stąd właśnie bierze się niska cena). Jeśli dla kogoś ważny jest design, a wydajność i głośność mają drugorzędne znaczenie, to okapy TEKA GFG2 Glass Black oraz TEKA DVT 64030 TTC będą strzałem w dziesiątkę.

Okap podszafkowy TEKA GFG2 Glass Black

Okap przyścienny skośny TEKA DVT 64030 TTC

Wróć do spisu treści


Pralki - wybierz na Ceneo
Zmywarki do zabudowy TEKA

Zmywarki do zabudowy TEKA, tak jak wcześniej wspominaliśmy, należy traktować jako uzupełnienie oferty niemieckiego producenta AGD. TEKA oferuje kilka modeli zmywarek do zabudowy w standardowych szerokościach 45cm i 60cm. W dużym skrócie zmywarki do zabudowy TEKA to złoty środek pomiędzy ceną i jakością. Dla w przykładu model TEKA DFI 46950 ma szufladę na sztućce zamiast klasycznego koszyka, klasę energetyczną A++ i głośność 46 dB. Za cenę ok. 1600zł to satysfakcjonujące wyposażenie. Jakość wykonania wnętrza zmywarek do zabudowy TEKA również wypada przyzwoicie. Oczywiście nie jest wykonane jak w topowych modelach Electroluxa i Boscha, niemniej jednak zmywarki do zabudowy TEKA mogą bez kompleksów konkurować z niektórymi modeli marek BEKO czy WHIRLPOOL.

Wróć do spisu treści


Piekarniki - zobacz na Ceneo
Chłodziarko-zamrażarki TEKA

A co z chłodziarko-zamrażarkami? Lodówki do zabudowy TEKA to w zasadzie „martwy dział”, w którym na dzień dzisiejszy znajdziemy tylko jeden niezbyt ciekawy model CI3342, który kosztuje ok. 1800zł i nie posiada nawet systemu NoFrost w zamrażarce. Niestety w tym przypadku nie ma o czym gadać. Nieco lepiej wyglądają lodówki wolnostojące TEKA. W ofercie niemieckiego producenta AGD znajdziemy kilka lodówek, wśród których warto zwrócić uwagę na 3 poniższe chłodziarki zamrażarki:

Chłodziarko-zamrażarka o szerokości 84cm TEKA RFD 77820 GBK, czarne szkło.

Chłodziarko-zamrażarka o szerokości 70cm TEKA RBF 78720 GBK z kostkarką, czarne szkło.

Chłodziarko-zamrażarka o szerokości 70cm TEKA RBF 78720 GWH z kostkarką.

Wróć do spisu treści


Wyposażenie kuchni - zobacz na Ceneo.pl
Promocje TEKA i serwis

TEKA regularnie uruchamia bardzo ciekawe promocje dla swoich klientów. Jedna z najstarszych i jednocześnie najkorzystniejszych promocji polega na możliwości bezpłatnego otrzymania 5-letniej gwarancji na AGD do zabudowy firmy TEKA. Warunkiem udziału w promocji jest zakup urządzeń AGD TEKA u określonego sprzedawcy (zazwyczaj w Studiu Mebli Kuchennych lub specjalistycznym sklepie z AGD) i zarejestrowanie się na stronie WWW. Warto skorzystać z takiej możliwości, ponieważ w marketach za wydłużoną gwarancję należy sporo zapłacić. W przypadku AGD TEKA 5 lat gwarancji jest za darmo – wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na rejestrację. Od pewnego czasu pojawia się również akcja premiująca zakupy kilku urządzeń AGD TEKA w komplecie. Promocja „TEKA DAJE WIĘCEJ” polega na tym, że przy zakupie 4 produktów TEKA piąty (najtańszy z zestawu) otrzymamy za symboliczną złotówkę. Z kolei przy zakupie 7 urządzeń AGD TEKA za złotówkę dostaniemy ósmy i dziewiąty produkt (również najtańsze z zestawu). Łatwo policzyć, że nawet przy niższym progu zakupowym można już zaoszczędzić kilkaset albo nawet kilka tysięcy złotych). Im droższe produkty, tym zyskasz więcej.

Firma TEKA jest obsługiwana przez lokalne serwisy, które wykonują naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne. Zgłoszeń serwisowych należy dokonywać za pomocą formularza dostępnego na stronie WWW producenta lub mailowo pod adresem serwis@teka.com.pl.

Wróć do spisu treści


Perfumy damskie_kreacje świąteczne - porównaj na Ceneo
Podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasz artykuł przybliżył Wam asortyment AGD oferowany przez firmę TEKA. Naszym zdaniem jest to producent, którego warto wziąć pod uwagę planując zakup AGD do kuchni. Urządzenia oferowane przez niemiecką firmę to w wielu przypadkach rozsądne połączenie ceny i jakości. Warto mieć też na uwadze, że TEKA ma szeroką gamę urządzeń AGD w stylu retro – przedstawimy Wam je w innym wpisie. Zapraszamy oczywiście do odwiedzenia strony internetowej oraz profilu Facebook firmy TEKA.

Mateusz
kuchnia-agd.pl

PS: W naszym artykule wykorzystaliśmy zdjęcia ze strony WWW firmy TEKA oraz porównywarki cenowej CENEO.


Torebki damskie - porównaj na Ceneo

Nasz profil Facebook: KLIKNIJ TUTAJ

Wpisy na blogu o podobnej tematyce: 

Lodówka do zabudowy z kostkarką? Żaden problem!

KERNAU – co to za firma?

Pyroliza, czyszczenie parowe czy kataliza? Jak skutecznie czyścić piekarnik?

4 comments

 1. Aga

  Dzień dobry.
  Opisane zgrabnie, a teraz perspektywa użytkownika.
  Mam od 3 lat. Ledwie gwarancja minęła a wyświetlacz na mikrofalówce padł – koszt nowego 300zl + koszt wymiany. Chwile później w piekarniku wyświetlacz dotykowy przestał reagować – jest bezużyteczny, nawet właściwej godziny nie da się ustawic.
  Jeszcze na gwarancji wewnętrzna cześć mikrofalówki zaczęła rdzewieć a piekarnik z niewyjaśnionych powodów przypałacowym z jednej strony. W tych przypadkach serwis spisał się na medal.

  1. Mateusz

   Cześć! Dzięki za komentarz 😉 Każda awaria, jakiegokolwiek sprzętu, to niemiłe doświadczenie, więc rozumiemy Twoje doświadczenia. Nie mamy zamiaru występować w roli „adwokata diabła”, ale niestety wiele urządzeń różnych producentów psuje się po relatywnie krótkim czasie użytkowania. W związku z tym polecamy zawsze, aby kupować takie sprzęty, gdzie bezpłatnie możemy uzyskać 5-letnią gwarancję (np. kupując w Studiach Mebli Kuchennych). Wówczas zyskamy dodatkowe kilka lat spokoju w razie takich niemiłych niespodzianek 😉
   Pozdrawiamy!

 2. Paweł

  Porażka, kupilismy piekarnik. Krzywo zmontowany, drzwiczki krzywe, bok dziewnie pomalowany, uszczelka odpadła – nie mozna jej zamontować. Funkcje w piekarniku jak z lat 80tych…
  Piikearnik nie jest w stanie sie sam wylaczyć, programator tylko pika żebyś go wylaczyl…

  1. Mateusz

   Cześć, dzięki za komentarz! Fajnie by było jakbyś chociaż podał model piekarnika, żeby inni czytający wiedzieli o jakim konkretnie urządzeniu mowa. No a z ewentualnymi uwagami co do jakości produktu najlepiej zgłosić się do serwisu lub sprzedawcy 😉 Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.