Najlepszy okap podszafkowy do zabudowy – ranking TOP 5

Okapy podszafkowe do zabudowy to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie w polskich kuchniach. Nie ma w tym nic dziwnego – okap wbudowany w szafkę daje sporo możliwości aranżacyjnych i pasuje do każdego wnętrza. Nie wiecie jak wybrać najlepszy okap podszafkowy do swojej kuchni? Z pomocą przychodzi nasz ranking okapów!

Zanim przejdziesz do naszego rankingu polecamy zajrzeć do artykułów, z których dowiesz się najważniejszych informacji nt. okapów kuchennych.


Nasze rekomendacje

Poniżej prezentujemy Wam okapy podszafkowe do zabudowy, które w pierwszej kolejności warto wziąć pod uwagę podczas zakupów. Wybraliśmy tylko i wyłącznie okapy, które są:

  • ciche (poniżej 50dB na pierwszym biegu)
  • wydajne (powyżej 200m3/h na pierwszym biegu)
  • łatwe w czyszczeniu (wykonane z malowanej stali lub szkła)
  • wyposażone w dobre oświetlenie LED
  • stworzone przez wyspecjalizowanych producentów

Wszystkie okapy w naszym rankingu mają szerokość umożliwiającą montaż w szafce 60cm. Warto jednak pamiętać, że większość z nich ma swojego nieco szerszego „brata bliżniaka”. Okapy szersze niż 60cm warto zastosować jeśli gotujemy bardzo dużo lub mamy szeroką płytę indukcyjną (szerszy okap będzie „łapał” więcej oparów unoszących się znad płyty). Prezentowane okapy podszafkowe do zabudowy przeważnie występują również w kilku kolorach – czarny, biały oraz inox (stalowy).


GLOBALO SENTURO 60.3 WHITE

Okap podszafkowy polskiej firmy GLOBALO to ładne urządzenie o dobrych parametrach. Od spodu jest wykonany z eleganckiej tafli hartowanego szkła w kolorze białym lub czarnym. Listwa LED zamontowana z przodu okapu dobrze doświetla przestrzeń nad płytą grzewczą. Klasyczne, niezawodne przyciski pozwalają sterować turbiną oraz oświetleniem okapu nawet jeśli mamy mokre ręce.

Producent: GLOBALO
Wydajność: 224-562 m3/h
Głośność: 48-66 dB
Klasa energetyczna: B
Materiał: szkło
Cena: ok. 1100zł
Gwarancja: 2 lata

Wszystkie modele okapu GLOBALO SENTURO:

Okap GLOBALO SENTURO możesz kupić u nas. Napisz wiadomość e-mail, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną, korzystną ofertę!


ELICA Lane BL/A/52

Elica Lane to jeden z naszych faworytów wśród okapów podszafkowych do zabudowy. Włoscy inżynierowie połączyli design z bardzo dobrymi parametrami. Ze względu na dużą wydajność (nawet 650m3/h) okap podszafkowy ELICA może być śmiało zamontowany w kuchni otwartej na salon. Warto zwrócić uwagę na wygodne sterowanie okapem za pomocą przycisków SoftTouch oraz oświetlenie w formie eleganckiego paska.

Producent: ELICA
Wydajność: 255-650 m3/h
Głośność: 49-65 dB
Klasa energetyczna: B
Materiał: stal
Cena: ok. 1150zł
Gwarancja: 2 lata

Wszystkie modele okapu ELICA LANE:

Okap ELICA LANE możesz kupić u nas. Napisz wiadomość e-mail, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną, korzystną ofertę!


GLOBALO GINGERO 60.1 BLACK

Widoczna część okapu polskiej firmy GLOBALO jest w całości wykonana z hartowanego szkła. Jest to duża zaleta nie tylko pod kątem designu, ale również ze względu na łatwość utrzymania okapu w czystości (czarne szkło wbrew pozorom czyści się bardzo łatwo-wystarczy płyn do szyb w sprayu i ręcznik papierowy). Modelem GLOBALO GINGERO 60.1 BLACK możemy sterować na 2 sposoby: dotykowym panelem LED wbudowanym w okap albo pilotem. Drugi sposób jest o tyle wygodny, że nie trzeba się schylać i zaglądać pod urządzenie podczas gotowania, tylko skorzystać z wygodnego pilota. Okap GLOBALO jest jednym z najcichszych w naszym zestawieniu – na pierwszym biegu ma zaledwie 46dB!

Producent: GLOBALO
Wydajność: 224-562 m3/h
Głośność: 46-66 dB
Klasa energetyczna: B
Materiał: szkło
Cena: ok. 1400zł
Gwarancja: 2 lata

Wszystkie modele okapu GLOBALO GINGERO:

Okap GLOBALO GINGERO możesz kupić u nas. Napisz wiadomość e-mail, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną, korzystną ofertę!


FALMEC BURANO 50

Okap BURANO włoskiej firmy FALMEC spodoba się minimalistom, ponieważ praktycznie licuje się z dnem szafki (wystaje w dół tylko o grubość blachy, dosłownie milimetr!). Dzięki takiej budowie można go dyskretnie wkomponować niemal w każdy projekt kuchni. Bardzo ciekawa jest funkcja „Timer” – po skończonym gotowaniu wciskamy jeden przycisk, a okap będzie działał jeszcze przez dokładnie 15 minut. Mamy dzięki temu pewność, że wszystkie opary powstałe podczas gotowania zostaną przefiltrowane i usunięte z pomieszczenia. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że FALMEC udziela bezpłatnej 5-letniej gwarancji na model BURANO. Warunkiem uzyskania gwarancji jest jedynie zakup w autoryzowanym punkcie należącym do tzw. Klubu Prestige Falmec.

Producent: FALMEC
Wydajność: 220-480 m3/h
Głośność: 49-65 dB
Klasa energetyczna: C
Materiał: stal + szkło
Cena: ok. 1550zł
Gwarancja: 5 lat w wybranych punktach

Wszystkie modele okapu FALMEC BURANO:

Okap FALMEC BURANO możesz kupić u nas. Napisz wiadomość e-mail, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną, korzystną ofertę!


GLOBALO FLOWERI 60.1 BLACK

Okap FLOWERI od Globalo to zwycięzca kategorii „najlepsza jakość w najniższej cenie”. Za niecałe 1070zł otrzymujemy okap niezwykle cichy (tylko 45dB na pierwszym biegu!) i bardzo wydajny (do 570m3/h). Sterowanie okapem jest bardzo intuicyjne – służą do tego 2 chowane pokrętła (bardzo podobne do tych, które stosuje się w piekarnikach). Warto mieć na uwadze, że zamiast oryginalnych białych lub czarnych pokręteł jest możliwość dokupienia pokręteł w bardzo modnych ostatnio kolorach, czyli złotym i miedzianym. Estetycznym nawiązaniem do okrągłych pokręteł są punkty świetlne zamontowane w okapie.

Producent: GLOBALO
Wydajność: 232-570 m3/h
Głośność: 45-67 dB
Klasa energetyczna: B
Materiał: stal + szkło
Cena: ok. 1070zł
Gwarancja: 2 lata

Wszystkie modele okapu GLOBALO FLOWERI:

Okap GLOBALO FLOWERI możesz kupić u nas. Napisz wiadomość e-mail, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną, korzystną ofertę!

Okapy ekonomiczne

Niektórzy szukają niedrogich urządzeń, aby wyposażyć swoją kuchnię. Już za kilkaset złotych można kupić okap ładny, cichy i łatwy w czyszczeniu. Trzeba pamiętać, że tańszy okap zawsze będzie miał mniejszą wydajność niż modele, które polecamy najbardziej. Takie urządzenie może się jednak doskonale sprawdzić jeśli:

  • kuchnia jest bardzo mała i duża wydajność okapu nie jest potrzebna
  • domownicy gotują niewiele
  • kuchnia znajduje się w mieszkaniu przeznaczonym na wynajem i inwestor nie chce przeznaczyć dużych kwot na wyposażenie

Poniżej znajdziecie 3 modele warte uwagi, których cena nie przekracza 700zł.

GLOBALO HADARIO 60.2 Okap występuje w trzech kolorach (biały, czarny, inox) oraz dwóch szerokościach (60 i 80cm). Poziom głośności na pierwszym biegu to 45dB. Wydajność urządzenia to od 130 do 310m3/h. Okap jest wykonany ze stali lakierowanej. Cena: ok. 650zł.

KERNAU KBH 1060 B Poziom głośności na pierwszym biegu to 49dB. Okap polskiej marki KERNAU może pracować z wydajnością od 155 do 330m3/h. Urządzenie jest wykonane z malowanej stali. Cena: ok. 440zł.

GLOBALO ADMIRENO 60.1 BLACK Na pierwszym biegu okap polskiego producenta ma 47dB. Urządzenie może pracować z wydajnością od 130 do 305m3/h. Od spodu okap jest wykonany z czarnego szkła. Cena: ok. 600zł.

Okapy z linii PREMIUM

Nie zapominajmy również o urządzeniach z najwyższej półki, które cechują się bardzo wysoką jakością wykonania i innowacyjnymi funkcjami. Okapy te oczywiście kosztują co najmniej kilka razy tyle co „standardowe” modele, jednak dla wymagających osób cena często ma znaczenie drugorzędne – najważniejszy jest komfort użytkowania urządzenia i jego specyficzne właściwości.

Poniżej zamieszczamy 3 przykładowe modele, które śmiało można określić jako okapy z linii PREMIUM.

FALMEC GRUPA SILNIKOWA NRS To prawdopodobnie jeden z najcichszych okapów na rynku. Specjalny system wyciszenia sprawia, że przy odpowiednim podłączeniu okap może pracować z wydajnością od 190 do 610m3/h osiągając poziom głośności od zaledwie 37dB do maksymalnie 55dB. Urządzenie występuje w dwóch szerokościach – 50 i 70cm. Cena: ok. 5500zł.

ELICA HIDDEN 2.0 @ Okap wyróżnia się przede wszystkim możliwością sterowania za pomocą aplikacji oraz asystenta głosowego. Zdalnie możemy sterować pracą wyciągu oraz oświetlenia. Oprócz tego aplikacja pozwala na monitorowanie stanu filtrów oraz zamówienie usługi serwisowej. Urządzenie występuje w dwóch szerokościach (60 i 90cm) oraz dwóch kolorach (inox i czarny). UWAGA! Okap Elica Hidden 2.0 @ jako jedyny w naszym zestawieniu na pierwszym biegu ma wydajność wyższą niż 50dB, ale jest na tyle ciekawym urządzeniem, że mimo tego postanowiliśmy go wyróżnić. Cena: ok. 3000zł

GLOBALO LOTEO 60.4 Największy wyróżnik tego okapu to jego minimalistyczny i jednocześnie elegancki wygląd. Niemal jednolita tafla białego lub czarnego szkła sprawia, że okap będzie wyglądał dobrze praktycznie w każdej kuchni. Sterowanie odbywa się za pomocą wyraźnego panelu dotykowego lub pilota. Okap występuje w dwóch szerokościach (60 i 80cm). Na pierwszym biegu poziom głośności okapu to 48dB. Urządzenie może pracować z wydajnością od 225 do 525 m3/h. Cena: ok. 1800zł

Mamy nadzieję, że nasze zestawienie najlepszych okapów podszafkowych do zabudowy pomoże Wam w wybraniu odpowiedniego urządzenia. Nasz ranking będzie w przyszłości uzupełniany o nowe propozycje producentów okapów. Pamiętajcie też, że u nas macie możliwość kupienia wielu modeli okapów na bardzo korzystnych warunkach. Zapraszamy do kontaktu przez e-mail!

Maksymilian

kuchnia-agd.pl


Nasz profil Facebook: KLIKNIJ TUTAJ

Sprawdź również inne wpisy na naszym blogu: 

Lodówka do zabudowy z kostkarką? Żaden problem!

KERNAU – co to za firma?

Pyroliza, czyszczenie parowe czy kataliza? Jak skutecznie czyścić piekarnik?

AGD do zabudowy TEKA. Co to za firma? Gdzie kupić? Opinie, promocje, serwis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.