Płyty gazowe do zabudowy cały czas cieszą sporą popularnością w polskich domach. Właśnie dlatego producenci urządzeń AGD dokładają wszelkich starań, aby nasze „gazówki” były coraz ładniejsze i coraz bardziej praktyczne. Jaką płytę gazową do zabudowy wybrać?

Jak wybrać najlepszą płytę gazową?
Do naszego rankingu wybraliśmy tylko na prawdę solidne, dobrze wykonane i funkcjonalne płyty gazowe. Wszystkie z nich posiadają następujące cechy:
- szerokość 60cm
- 4 palniki (w tym 1 „turbo” z podwójną koroną do szybkiego gotowania)
- stabilne, żeliwne ruszty
- wygodne ułożenie palników i pokręteł zapewniające jak największą przestrzeń do ustawiania garnków
- szklana lub emaliowana powierzchnia, która jest ładna i łatwa w czyszczeniu
- automatyczna zapalarka w pokrętle
- 2 komplety dysz na wyposażeniu (do gazu ziemnego i butlowego)
Oprócz powyższych właściwości każda z naszych gazówek posiada jakąś „unikalną” cechę, która wyróżnia ją na tle konkurencyjnych modeli.

Zanim przejdziesz do naszego rankingu polecamy zajrzeć do artykułów, z których dowiesz się najważniejszych informacji nt. płyt gazowych:
- Jak wybrać płytę gazową do zabudowy? 5 cech idealnej płyty gazowej
- Płyta indukcyjna czy gazowa? Którą wybrać?
Amica PGCD6111ApFB STUDIO
Płyta gazowa firmy Amica to w tej chwili jedna z najlepszych płyt na polskim rynku. Model PGCD6111ApFB STUDIO wyróżnia się szerokim rozstawieniem palników i maksymalnym wykorzystaniem przestrzeni na płycie grzewczej. Ponadto na uwagę zasługuje system FlameControl – pokrętła mają 9 poziomów mocy, co zapewnia wygodne i precyzyjne sterowanie płomieniem.
AEG HKB64540NB
Płyta gazowa AEG to najbardziej zaawansowane urządzenie w naszym zestawieniu. Płyta posiada funkcję Flamelight, czyli podświetlany wskaźnik informujący o stanie palnika (np. czy jest włączony dopływ gazu). Za pomocą wskaźnika ciepła resztkowego płyta informuje nas czy po zakończeniu gotowania ruszt jest nadal gorący. Z kolei funkcja Hob2Hood umożliwia sterowanie okapem z poziomu płyty grzewczej. Dodatkowym atutem jest wyposażenie gazówki w minutnik, dzięki któremu wybrany palnik wyłączy się po określonym przez nas czasie. Ponadto płyta posiada „alarm”, czyli sygnał dźwiękowy informujący nas o tym, że zostawiliśmy zbyt długo uruchomiony dany palnik.

Amica PGCA6101APFTB
Kolejna innowacyjna płyta gazowa od Amici. Oprócz systemu FlameControl płyta posiada unikalna funkcje, czyli timer – dzięki niemu zaprogramujemy czas po jakim dany palnik się wyłączy. Cecha, która do niedawna była zarezerwowana tylko dla płyt indukcyjnych i bardzo drogich włoskich płyt gazowych dzisiaj jest dostępna w płycie gazowej powszechnie dostępnej w całej Polsce.
KERNAU KGH 6421 TCI B
Płyta gazowa polskiej marki KERNAU to przede wszystkim bardzo elegancki wygląd oraz atrakcyjna cena. Dodatkowy atut to bezpłatne 5 lat gwarancji oferowane przez producenta.

FREGGIA HA640VGTB
Płyta gazowa marki FREGGIA ma dość nietypowy rodzaj wykończenia, czyli czarną emalię. Jest ona nieco łatwiejsza w utrzymaniu czystości niż najmodniejsze ostatnio szkło. Ponadto dużym plusem tej gazówki jest korzystna cena kształtująca się na poziomie 800-850zł.
Wyróżnienie: FREGGIA HG640VGTB
Akurat tę płytę prezentujemy Wam niejako „poza konkursem”. Nie do końca spełnia nasze wymagania co do wygody ułożenia palników i utrzymania w czystości, niemniej jednak jest bardzo ładna. To właśnie bardzo elegancki design płyty zaważył o jej obecności w naszym artykule.

Mogłoby się wydawać, że płyta gazowa jest tak prostym urządzeniem, że nie można od niego oczekiwać nie wiadomo czego. Okazuje się jednak, że oprócz bardzo przemyślanych, prostych rozwiązań (rozstawienie palników i pokręteł, powierzchnia płyty itd.) producenci również w płytach gazowych starają się proponować zaawansowane, nowe technologie. Mamy nadzieję, że nasz ranking płyt gazowych pomoże Wam w wyborze najlepszej gazówki do kuchni. Pamiętajcie też, że u nas macie możliwość kupienia wielu modeli płyt gazowych na bardzo korzystnych warunkach. Zapraszamy do kontaktu przez e-mail!
Mateusz
kuchnia-agd.pl
Nasz profil Facebook: KLIKNIJ TUTAJ
Sprawdź również inne wpisy na naszym blogu:
Lodówka do zabudowy z kostkarką? Żaden problem!
Pyroliza, czyszczenie parowe czy kataliza? Jak skutecznie czyścić piekarnik?
AGD do zabudowy TEKA. Co to za firma? Gdzie kupić? Opinie, promocje, serwis.