5 najlepszych piekarników (jesień/zima 2019)

Oferta urządzeń AGD do kuchni powiększa się dosłownie z miesiąca na miesiąc. Co chwilę pojawiają się nowe produkty, nowe linie wzornicze i nowe marki. Nie mając fachowej wiedzy łatwo się pogubić w gąszczu funkcji, parametrów i ofert.
Żeby ułatwić Wam wybór odpowiedniego sprzętu kuchennego będziemy regularnie publikować listę urządzeń, które naszym zdaniem są najlepsze w danym sezonie. W tym artykule zaprezentujemy TOP 5 piekarników w sezonie jesień/zima 2019.

Ekspresy do kawy_kreacje_świąteczne - sprawdź na Ceneo.pl


WPROWADZENIE

Piekarniki na liście TOP 5 dobraliśmy optymalnie pod kątem ceny i jakości. Co to oznacza? Niezależnie czy zapłacisz za piekarnik 1000zł czy 5000zł będzie on posiadał możliwie jak najwięcej przydatnych funkcji, które producent może zaoferować w danej cenie. Dzięki temu będziesz mógł jak najlepiej wydać swoje pieniądze i nie przepłacisz za bezużyteczne „bajery”.

Na chwilę obecną każdy „szanujący się” piekarnik powinien posiadać kilka istotnych cech, które są już standardem.

 • Pojemność przynajmniej 65-70l – dzięki niej można wygodnie przygotować wysoką pieczeń lub włożyć na raz 2 niższe blachy
 • Prowadnice teleskopowe – umożliwiają bezpieczne wysunięcie gorącej blachy lub rusztu z piekarnika minimalizując ryzyko poparzenia
 • Oświetlenie wnętrza – lampa umieszczona wewnątrz piekarnika pozwala sprawdzać, czy z naszym daniem jest wszystko w porządku
 • „Chłodny front” – drzwi piekarnika składają się z trzech szyb, dzięki czemu nawet podczas pieczenia w wysokich temperaturach nie poparzymy się po dotknięciu frontu piekarnika
 • Timer – pozwala na ustawienie zakończenia czasu pieczenia
 • Termoobieg – podstawowy program, którego używa się chyba w każdym domu

Piekarniki w naszym zestawieniu mają wszystkie powyższe funkcje i właściwości. UWAGA! Nie braliśmy pod uwagę piekarników konwekcyjno-parowych (czyli takich do typowego „gotowania na parze”), ponieważ są to specyficzne urządzenia, którym poświęcimy oddzielny artykuł. Dla każdego modelu podaliśmy również propozycję urządzeń uzupełniających (np. kuchenki mikrofalowe), aby było Wam łatwiej dobrać urządzenia z jednej linii wzorniczej.

 

1. BEKO BIM24302B

Piekarnik tureckiej firmy jest zaprzeczeniem tezy, że jak coś ma być dobre, to musi być drogie. Za niewielką cenę otrzymujemy na prawdę ładne i solidne urządzenie. Przedni panel i drzwi są w całości wykonane z czarnego szkła. Program pieczenia oraz temperaturę ustawiamy za pomocą srebrnych, chowanych pokręteł, a godzina i timer pokazuje się na elektronicznym wyświetlaczu. Warto zwrócić uwagę na to, że pomimo niewielkiej ceny piekarnik BEKO BIM24302B został wyposażony w tzw. funkcję czyszczenia parowego (zmiękczenie zabrudzeń wewnątrz piekarnika, które pozwala na łatwiejsze wyczyszczenie komory pieczenia).

Podstawowe parametry

 • klasa energetyczna:
 • pojemność
 • ilość programów
 • zakres temperatur
 • 5 lat gwarancji (w przypadku zakupu w Studiu Mebli Kuchennych łącznie z meblami)

Urządzenia pasujące do kompletu

 

2. AMICA ED57525B STUDIO PYRO

Nasz rodzimy producent może pochwalić się ciekawym piekarnikiem z nowej linii wzorniczej X-type. Jednolita, czarna powierzchnia drzwi spodoba się minimalistom, którzy cenią prosty, elegancki wygląd. Sterowanie piekarnikiem odbywa się za pomocą dotykowego panelu. Jest to lepsze rozwiązanie niż tradycyjne pokrętła ze względu na łatwość czyszczenia i możliwość bardziej precyzyjnego ustawienia temperatury pieczenia. Najważniejszą zaletą tego modelu jest czyszczenie pyrolityczne, czyli wypalanie zabrudzeń powstałych podczas pieczenia w bardzo wysokiej temperaturze (480 ºC). Pomimo wysokiej temperatury proces czyszczenia jest całkowicie bezpieczny dla nas jako użytkowników. Piekarnik AMICA ED57525B STUDIO PYRO posiada blokadę uniemożliwiającą otwarcie drzwi w trakcie cyklu pyrolizy, a sam front nigdy nie osiągnie wyższej temperatury niż 35 ºC.

Podstawowe parametry

 • klasa energetyczna: A+
 • pojemność: 72 l
 • ilość programów: 18
 • zakres temperatur: 30-300 ºC
 • 2 lata lub 5 lat gwarancji (w przypadku zakupu w Studiu Mebli Kuchennych)

Urządzenia pasujące do kompletu

 

3. GRUNDIG GEZST47000B

Pieczenie dwóch potraw jednocześnie kojarzy się głównie z systemem DualCook firmy SAMSUNG. Jeśli zależy nam na możliwości przygotowywania kilku dań w tym samym czasie, to zdecydowanie lepiej sprawdzi się model marki GRUNDIG GEZST47000B z systemem Divide&Cook. Piekarnik ten przewyższa popularne modele przede wszystkim większą pojemnością (aż 80l), która pozwala swobodnie umieścić w piekarniku 2 duże naczynia, nawet przy włożonym separatorze. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na wygodne, intuicyjne sterowanie i tekstowe menu na czytelnym wyświetlaczu. Dzięki opisom i piktogramom wybierzemy odpowiedni rodzaj grzania oraz program automatyczny bez wertowania instrukcji obsługi. Piekarnik na wyposażeniu posiada 2 komplety prowadnic teleskopowych, które również zapewniają większy komfort i bezpieczeństwo podczas przygotowywania dwóch dań jednocześnie.

Podstawowe parametry

 • klasa energetyczna: A
 • pojemność: 80 l
 • ilość programów: 14
 • zakres temperatur: 40-280 ºC
 • 2 lata lub 5 lat gwarancji (w przypadku zakupu w Studiu Mebli Kuchennych)

Urządzenia pasujące do kompletu

 

4. ELECTROLUX KOCBP31X

Urządzenie szwedzkiej korporacji to obecnie jedno z lepiej wyposażonych urządzeń na rynku. Piekarnik posiada wspomniany już wcześniej system czyszczenia pyrolitycznego (spalanie brudu w bardzo wysokiej temperaturze). Na wyposażeniu piekarnika znajduje się również bardzo przydatne urządzenie, czyli termosonda. Jest to bardzo prosty w użyciu termometr, który wbijamy w pieczoną potrawę, a następnie ustawiamy w menu piekarnika jaką temperaturę ma osiągnąć pieczeń. Termosonda będzie „pilnować” zadanej temperatury i wyłączy piekarnik kiedy potrawa osiągnie zaplanowany poziom wypieczenia. Dzięki temu nie ma możliwości przypalenia lub niedopieczenia naszego dania! Dodatkowym atutem piekarnika ELECTROLUX KOCBP31X jest możliwość pieczenia z dodatkiem pary (nie mylmy tego z „gotowaniem na parze” – to całkiem inne funkcje!). Taki rodzaj grzania powoduje, że wypieki lepiej wyrastają, a mięso nie wysycha i jest bardziej soczyste.

Podstawowe parametry

 • klasa energetyczna: A+
 • pojemność: 77 l
 • ilość programów: 11
 • zakres temperatur: 30-280 ºC
 • 2 lub 5 lat gwarancji (w przypadku zakupu w Studiu Mebli Kuchennych)

Urządzenia pasujące do kompletu

 

5. SIEMENS HM 676G0S1

Urządzenie niemieckiego koncernu jest jednym z niewielu pełnogabarytowych piekarników z funkcją mikrofali. Model SIEMENS HM 676G0S1 to nie tylko eleganckie, nowoczesne wzornictwo, ale przede wszystkim funkcjonalne rozwiązania. Podobnie jak wspomniane wcześniej piekarniki ELECTROLUX i AMICA posiada czyszczenie pyrolityczne, nazwane przez SIEMENS activeClean. Co ważne, prowadnice teleskopowe w tym modelu mogą pozostać wewnątrz piekarnika podczas cyklu pyrolizy. Sterowanie jest bardzo łatwe i intuicyjne, odbywa się za pomocą wygodnego pokrętła i kilku przycisków. Komfort użytkowania zapewnia obrazkowy wyświetlacz TFT oraz system cookControl PLus – wystarczy wybrać rodzaj dania i podać jego wagę, a piekarnik sam dobierze odpowiedni rodzaj grzania, czas pieczenia i temperaturę. Jest to duże udogodnienie nie tylko dla „amatorów”, ale nawet dla osób, które czują się pewnie kuchni.

Podstawowe parametry

 • klasa energetyczna: A
 • pojemność: 67 l
 • ilość programów: 13
 • zakres temperatur: 30-300 ºC
 • 2 lub 5 lat gwarancji (w przypadku zakupu w Studiu Mebli Kuchennych)

Urządzenia pasujące do kompletu

 

Mamy nadzieję, że nasze zestawienie pomoże Wam wybrać odpowiedni piekarnik do wymarzonej kuchni. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące prezentowanych urządzeń możecie śmiało do nas pisać – postaramy się pomóc! Na wiosnę przygotujemy dla Was nowy ranking, zaktualizowany o nowe modele najlepszych piekarników.

kuchnia-agd.pl


Nasz profil Facebook: KLIKNIJ TUTAJ

Wpisy na blogu o podobnej tematyce: 

Jak wybrać płytę gazową do zabudowy? 5 cech idealnej płyty gazowej


Źródła:

Strona marki BEKO – piekarnik BIM24302B

Strona marki AMICA – piekarnik ED57525B STUDIO PYRO

Strona marki GRUNDIG – piekarnik GEZST47000B

Strona marki ELECTROLUX – piekarnik KOCBP31X

Strona marki SIEMENS – piekarnik HM676G0S1

Autor obrazu tytułowego Ernst Flaschberger z Pixabay


 

REKLAMA
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.