Rozmiar MA znaczenie – 7 zlewozmywaków z komorą XL!

Zlewozmywak to jedno z najważniejszych urządzeń w kuchni, ponieważ podczas gotowania spędzamy przy nim mnóstwo czasu. Jaki model wybrać, aby płukanie, mycie, obieranie i krojenie nie było przykrym obowiązkiem, tylko czystą przyjemnością? W większości kuchni zdecydowanie najlepiej sprawdzi się zlew z dużą komorą XL!

Ekspresy do kawy_kreacje_świąteczne - sprawdź opinie


Jeszcze parę lat temu bardzo popularne były tzw. zlewy 1,5-komorowe. Takie zlewozmywaki miały jedną komorę standardowych rozmiarów oraz jedną małą, która miała służyć m.in. do płukania warzyw. Przykładem takiego zlewozmywaka jest np. FRANKE Basis BFG 651-78.  Niestety u wielu osób praktyka pokazała, że to rozwiązanie kompletnie się nie sprawdza: w większej komorze nie dało się swobodnie umyć większych rzeczy, a w małej zalegały suszące się szklanki, małe talerzyki i sztućce.

Producenci zlewozmywaków zauważyli ten problem i wpadli na genialny pomysł. Oprócz tradycyjnych zlewów 1,5-komorowych zaczęto produkować zlewy z jedną, ale za to bardzo dużą komorą w rozmiarze XL. Przeciętnie rozmiar misy takiego zlewu to aż 48cm x 44cm (np. SCHOCK  Mono D100-L)! Dla porównania „zwykłe zlewy” mają komory o rozmiarach rzędu 33cm x 44cm, czyli ok. 15cm mniej (np. FRANKE FXG 611-78).

Dzięki takim wymiarom zlewozmywaka XL możemy swobodnie umyć w nim blachę od piekarnika, szklaną półkę z lodówki oraz napełnić bardzo duże garnki.

A co zrobić w przypadku kiedy jednak potrzebujemy opłukać warzywa, zostawić mięso do rozmrożenia, albo wysuszyć kubek termiczny, którego nie można myć w zmywarce? Producenci zlewozmywaków pomyśleli również o tym. Do większości zlewów z komorą XL można dobrać bardzo praktyczne akcesoria takie jak wkładki ociekowe, rollmaty, sitka itp. Dzięki temu, że akcesoria są mobilne używamy ich tylko w tym momencie, kiedy na prawdę są potrzebne. Ze względu na duże wymiary komory nawet gdy umieścimy w niej wkładkę ociekową to i tak zostaje jeszcze sporo miejsca do wykorzystania.

Naszym zdaniem zlewozmywak z komorą XL jest idealny dla każdego, kto ceni sobie swobodę i komfort pracy w kuchni. Jedynym ograniczeniem przy wyborze zlewu może być jedynie wielkość kuchni – trzeba pamiętać, że szafka do zabudowy zlewu XL musi mieć przynajmniej 60cm szerokości! Kupując taki zlewozmywak warto również wybrać baterię z wyciąganą wylewką, która umożliwi dokładne umycie całej powierzchni dużej komory i ociekacza. Poniżej znajdziecie listę 7 polecanych przez nas zlewozmywaków z komorą XL oraz przykładowe baterie.

Zlewozmywaki:

SCHOCK D100-XS

SCHOCK MONO N-100

SCHOCK MANHATTAN D-100L

FRANKE FXG 611-86

FRANKE FXG 611-100

FRANKE UBG 611-78 XL

FRANKE UBG 610-56

Baterie z wyciąganą wylewką:

SCHOCK S.c. 510.120

SCHOCK HEKATE

FRANKE ACTIVE NEO PULL-OUT SPRAY

FRANKE SIRIUS TOP

 

Po kliknięciu na powyższe linki zostaniesz przeniesiony do CENEO. Potem na liście ofert wystarczy kliknąć przycisk „Idź do sklepu”, aby poznać pełną specyfikację zlewozmywaka.

kuchnia-agd.pl

PS. We wpisie wykorzystaliśmy zdjęcia znajdujące się w galerii firmy SCHOCK. Zachęcamy do odwiedzenia strony producenta, aby poznać pełną ofertę produktów.


AGD na Ceneo


Nasz profil Facebook: KLIKNIJ TUTAJ

Wpisy na blogu o podobnej tematyce: 

Jak czyścić zlewozmywak granitowy?


REKLAMA
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.